Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bērnu slimnīcā atvērs pirmo atbalsta kabinetu bērniem ar autismu

2.novembrī Bērnu slimnīcas novietnē Gaiļezers tiks atklāts pirmais Autisma kabinets bērniem. Kabinets ir tapis kopā ar interneta platformu, lai sniegtu atbalstu vecākiem, kuru bērniem ir diagnosticēti vai ir aizdomas par autiska spektra traucējumiem, portālam Diena.lv pavēstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Autisma kabinets ir turpinājums Bērnu slimnīcas fonda iniciatīvai par atbalsta paplašināšanu bērniem ar autiska spektra traucējumiem, jo pēc daudzkārtējas vecāku un citu NVO sniegtas informācijas, kā arī konsultējoties ar nozares profesionāļiem tika secināts, ka šiem bērniem ir ļoti ierobežotas iespējas saņemt profesionālu, mūsdienīgu un valsts apmaksātu pakalpojumu.

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas speciālistiem un slimnīcas administrāciju, ir veikta virkne pasākumu, lai uzlabotu šīs pacientu grupas iespējas saņemt palīdzību Bērnu slimnīcā.

2015.gadā bērnības autisms Latvijā tika reģistrēts 191 bērnam, taču, ņemot vērā pasaules statistikas datus, visdrīzāk, diagnoze skar ievērojami lielāku skaitu bērnu. Tāpēc Autisma kabineta atklāšanā runāsim par autismu, tā izplatību Latvijā, par iespējām bērniem saņemt profesionālu palīdzību, kā arī informēsim par jaunizveidoto Autisma kabinetu Bērnu slimnīcā un tā sniegto atbalstu.  

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas