Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bērnu slimnīcas fonds

Grāmata, kas nosargās bērnus!

Šodien Bērnu slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā notika īpašas dzejoļu grāmatas bērniem Bērns, kas neiekrita atklāšanas svētki, portālu Diena informē Bērnu slimnīcas fonda pārstāvji. Zinot, cik daudzi bērni katru gadu iet bojā vai kļūst par invalīdiem dažādās sadzīves situācijās, Bērnu slimnīcas fonds uzrunāja dzejnieci Inesi Zanderi ar lūgumu veidot grāmatu, kas varētu bērnus pasargāt.

Lai palīdzību neuztvertu kā sodu

Palīdzību pusaudzim jāspēj sniegt viņam saprotamā veidā, Guntaram Gūtem uzsver Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Atkarību programma: Četri no pieciem pusaudžiem atkarīgi no viedtālruņa

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir sācis smēķēt, informē Bērnu slimnīcas fonda izveidotā Pusaudžu resursa centra mentors, BKUS atkarību profilakses speciālists Nils Konstantinovs.

Citāda rehabilitācija pusaudžiem

Aizgūstot pieredzi no Lielbritānijas, Bērnu slimnīcas fonds (BSF) kopā ar nozares speciālistiem izveidojis Latvijā pirmo sabiedrībā balstīto programmu, kas sniedz atbalstu pusaudžiem ar datora, interneta, mobilo telefonu vai vielu atkarības risku. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) secināts, ka nereti pusaudžiem ar atkarībām palīdzība netiek sniegta pēc būtības, savā ziņā šie jaunieši tiek norakstīti. Speciālisti jauniešiem un viņu ģimenēm konsultācijas ir gatavi sniegt jau tagad, bet individuāli ar pusaudžiem strādāt no maija vidus.

Bērnu slimnīcā veiktas piecas ļoti sarežģītas sirds operācijas

Pagājušajā nedēļā, pateicoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Kardioķirurģijas klīnikas speciālistu iniciatīvai un Bērnu slimnīcas fonda un ziedotāju atbalstam, Bērnu slimnīcā tika veiktas piecas augstākās sarežģītības pakāpes atvērtas sirds operācijas, pielietojot mākslīgo asinsriti.

Bērnu slimnīcā atvērs pirmo atbalsta kabinetu bērniem ar autismu

2.novembrī Bērnu slimnīcas novietnē Gaiļezers tiks atklāts pirmais Autisma kabinets bērniem. Kabinets ir tapis kopā ar interneta platformu, lai sniegtu atbalstu vecākiem, kuru bērniem ir diagnosticēti vai ir aizdomas par autiska spektra traucējumiem, portālam Diena.lv pavēstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Labestības dienā saziedotā summa nodrošina iespēju palīdzēt visiem bērniem

Akcijas Labestības diena noslēguma koncerts jau aizvadīts 28. maijā, tomēr, kā ierasts, akcijai varēja ziedot arī jūnijā. Kopumā akcijas laikā saziedoti 105 813,05 eiro, kas nodrošinās iespēju palīdzēt Emanuelam, Mihailam, Katrīnai un Martai dzīvot pilnvērtīgāk, kā arī vēl 29 bērniem, kuriem nepieciešams atbalsts veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide