Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Bērnu slimnīcā pacientam ar kustību traucējumiem veikta sarežģīta operācija

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti veikuši sarežģītu operāciju neiroortopēdijā, kas būtiski palīdz cerebrālās triekas pacientiem – atvieglo viņu ikdienas stāvokli, mazina sāpes, risina kopšanas grūtības un mazina ķermeņa disbalansu, līdz ar to tiek atvieglota viņu ilgstošā atrašanās ratiņkrēslā, portālam Diena.lv pavēstīja slimnīcas pārstāve Una Grenevica.

"Jau kopš 2011. gada BKUS ārsti mērķtiecīgi ieguvuši jaunas zināšanas, lai Latvijā veiktu arvien sarežģītākas operācijas neiroortopēdijā. Tiem pacientiem, kuriem bija uzstādītas diagnozes, kas saistītas ar kustību traucējumiem, kā rezultātā nepieciešama sarežģītāka operācija, bija jādodas uz ārstniecības iestādēm ārpus Latvijas," uzsver Grenevica.

Lai iegūtu jaunas zināšanas neiroortopēdijā, BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs Uldis Bergmanis ir stažējies Gillette Bērnu slimnīcā, ASV, kā arī Charite klīnikā, Vācijā. Charite ir viena no lielākajām universitātes slimnīcām Eiropā, klīnikas ārsti saņēmuši vairākas Nobela prēmijas medicīnā, norāda Grenevica.

"Apmācību mērķis bija iegūt papildu zināšanās, lai ikdienas darbā Bērnu slimnīcā varētu veikt arvien sarežģītākās manipulācijas, kas ļoti nepieciešamas mazajiem pacientiem. Iegūtās zināšanas ļāvušas šāda augsta sarežģītības līmeņa operācijas tagad veikt arī bērniem Latvijā, kas līdz šim nebija pieejamas," komentē BKUS ārsts Uldis Bergmanis.

BKUS pārstāve norāda, ka pacientiem, kuriem bija vajadzīga šāda veida operācija, bija jādodas ārpus Latvijas, kas ārstēšanos krietni sadārdzina. "Pēdējo divu gadu laikā ir uzkrāta plaša pieredze, lai veiktu arvien sarežģītākas operācijas neiroortopēdijā. Notikusi arī ciešāka sadarbība starp slimnīcām Baltijas valstīs, BKUS ārsti – Uldis Bergmanis un Ģirts Salmiņš stažējušies Tallinas Bērnu slimnīcā. Bet šogad Bērnu slimnīcā Latvijā jau ir veiktas divas operācijas neiroortopēdijā ārsta Bergmaņa vadībā, kurās savukārt asistēja kolēģi no Tallinas Bērnu slimnīcas," stāsta Grenevica.

 

Top komentāri

reinis b
r
normali
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pasmelties pieredzi, atgriezties un to izmantot(2)

Darbdienā ap pusdienas laiku Ventspils tirgus placī rosība pamazām rimst. Īpaši aktīva tirdzniecība te norit piektdienās un sestdienās, bet noteiktos datumos norisinās gadatirgi un dažādi pasā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas