Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Bērnu slimnīca dāvinājumā saņem unikālu iekārtu, kas ļaus pilnībā izārstēt epilepsiju

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS) nu ir iespēja spert nākamo soli epilepsijas ķirurģijā bērniem Latvijā un veikt augstākā līmeņa sarežģītības pakāpes operācijas smadzenēs bērniem, kuri slimo ar epilepsiju. Šāda iespēja iegūta, pateicoties ilggadējā atbalstītāja - Pētera Avena labdarības fonda Paaudze - ziedojumam, portālu Diena.lv informēja slimnīcā.

Sirds siltums un atbildība

Uzturēšanās ārstniecības iestādē bieži vien ir nepatīkams pārdzīvojums ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Šādos brīžos nevajadzīgu satraukumu palīdz mazināt slimnīcas personāls, un bieži vien lielāko smagumu uz saviem pleciem iznes medicīnas māsas. Tieši viņu atsaucība un sirds siltums ir viens no faktoriem, kas atvieglo slimnīcā pavadīto laiku lielajiem un mazajiem pacientiem. Arī šogad pašreizējie un bijušie pacienti, kā arī viņu tuvinieki ir aicināti novērtēt medicīnas māsu darbu, piesakot viņas akcijā Meklējam sirdsmāsiņu. Šoreiz var pieteikt visu triju klīnisko universitāšu slimnīcu māsas.

BKUS atsāks bezmaksas nodarbības vecākiem par bērnu veselību

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) 8.septembrī atsāks bezmaksas veselības veicināšanas nodarbības vecākiem ar bērniem, kuras vadīs slimnīcas speciālisti, aģentūru LETA informēja BKUS komunikācijas speciāliste Daiga Rauba.

Atvieglot ilgo laiku slimnīcā

Bērniem ar hroniskām veselības problēmām slimnīca nereti kļūst par otrajām mājām, tāpēc gan paši pacienti, gan viņu ģimenes ir ieinteresēti, lai uzturēšanās tur sagādātu pēc iespējas mazāk nepatīkamu atmiņu. Tieši bērniem un viņu ģimenēm vēl draudzīgākas slimnīcas izveide ir viens no iemesliem, kāpēc izveidota Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Vecāku padome.

Bērnu slimnīcā veiktas piecas ļoti sarežģītas sirds operācijas

Pagājušajā nedēļā, pateicoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Kardioķirurģijas klīnikas speciālistu iniciatīvai un Bērnu slimnīcas fonda un ziedotāju atbalstam, Bērnu slimnīcā tika veiktas piecas augstākās sarežģītības pakāpes atvērtas sirds operācijas, pielietojot mākslīgo asinsriti.

Bērnu slimnīcā šogad būtiski palielinājies mediķu atalgojums

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) šī gada janvārī, salīdzinot ar pagājušo gadu, ievērojami palielinājies atalgojums, turklāt augstas intensitātes nodaļas māsa par darba samaksu saņem līdz pat 55,5% vairāk nekā pērn, liecina BKUS apkopotā informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide