Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Bērnu slimnīca piedāvā attālinātās konsultācijas

Turpmāk Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) nodrošinās konsultācijas arī attālinātā formātā – telefoniski vai video saziņā. Pirmās nedēļas laikā sniegtas jau 564 attālinātas konsultācijas, portālu Diena.lv informē BKUS pārstāve Una Grenevica.

"Attālinātajā vizītē, izmantojot video saziņas līdzekļus, ja tādi ir pieejami, var redzēt un dzirdēt savu ārstu, kā arī aprunāties ar viņu par esošo situāciju. Ārsti var izrakstīt elektronisko recepti un konsultanta slēdzienu. Gadījumā, ja ārsts uzskatīs, ka tiešām ir nepieciešama vizīte klātienē, tā tiks noorganizēta, atkarībā no slimnīcas iespējām un valstī noteiktajiem ārkārtas stāvokļa ierobežojumiem," skaidro Grenevica.

Telefoniska saruna biežāk tiks izmantota hronisko pacientu konsultācijām, lai vecāki un ārsti būtu droši, ka pacients saņem nepieciešamās zāles. Hronisku slimību ārstēšana pārtraukta netiks, bērni saņems ārstēšanu, kā nozīmēts. Kopīgi radīsim labāko risinājumu šopavasar paredzēto regulāro izmeklējumu plānošanā, norāda Grenevica.

BKUS iepriekš lūdz sagatavoties konsultācijai un pierakstīt sev svarīgāko informāciju (sūdzības, lietas, kas uztrauc, bērna svaru, augumu, iepriekš veiktos izmeklējumus), lai saruna notiktu efektīvāk un raitāk.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas