Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Bērziņa rīkotā foruma rezultātā izveido Augsta līmeņa grupu investīciju piesaistei

Ceturtdien Rīgas pilī notika Valsts prezidenta Andra Bērziņa rīkotais forums par stratēģisku investīciju piesaisti darba vietu radīšanai Latvijā, kura rezultātā tika nolemts izveidot Augsta līmeņa grupu investīciju piesaistei. Ekspertu grupa darbosies Valsts prezidenta paspārnē esošās Stratēģiskās attīstības komisijas ietvaros.

Grupas darbības rezultātā plānots izstrādāt skaidru redzējumu par valsts, pašvaldību un uzņēmumu konkurētspējas priekšrocībām, apzināt un konkretizēt Latvijas uzņēmumu iespējas, valsts un pašvaldību institūciju piedāvājumu esošiem un plānotajiem stratēģiski svarīgiem, nacionālai ekonomikai nozīmīgiem un investīcijām atvērtiem projektiem.

Ekspertu grupa strādās arī ar piedāvājumu identificēšanu, uzrunājot investorus, nodrošinot tiem uzņēmējdarbības infrastruktūras pieejamību, pievilcīgus investīciju stimulus un labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi, un apkopos stratēģiski nozīmīgus investīciju projektus reprezentatīvā materiālā, lai veidotu pārliecinošu piedāvājumu investoriem.

Plānots, ka eksperti arī izstrādās priekšlikumus konkurētspējīgai tautsaimniecības struktūrai, investīciju vides uzlabošanai, cilvēkresursu un zīmolu attīstībai.

Ekspertu grupā darbosies biržas NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja vietnieks Indars Aščuks, LHV pank Institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis, Valsts prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomniece Elīna Egle, Felix Holding valdes priekšsēdētājs Aivars Ločmelis, MRS Grupa vecākais konsultants Sandis Kolomenskis, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, Eko Investors padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs un Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars.

Valsts prezidents A.Bērziņš par vienu no svarīgajiem mērķiem ir izvirzījis Latvijas tautsaimniecības pārstrukturizēšanu un darba vietu radīšanu. Ņemot vērā nepieciešamību pēc skaidra redzējuma un kopdarba augstas pievienotās vērtības produktu ražošanai un pakalpojumu attīstībai, Valsts prezidents aicinājis uz aktīvu atbildīgo valsts un pašvaldību iestāžu, privātā un nevalstiskā sektora, kā arī izglītības un zinātnes institūciju sadarbību stratēģisko nozīmīgu projektu identificēšanā un atbalstu to īstenošanā.

Kā tika norādīts Valsts prezidenta rīkotā foruma laikā, pasaulē tiešo investīciju plūsma finanšu krīzes ietekmē samazinās, palielinot valstu konkurenci investīciju projektu piesaitē. Turklāt Latvijā ārvalstu tiešo investīciju ieplūde strauji samazinās (līdz aptuveni 14% no Baltijas valstu kopējā ieplūdes apjoma 2010.gadā). Tādējādi investīciju piesaistei nepieciešama vīzija par konkurētspējīgu tautsaimniecības struktūru un zīmoli.

Foruma dalībnieki kā iespējamos pasākumus investīciju piesaistes uzlabošanai minēja aktīvu un mērķtiecīgu Valsts prezidenta iesaisti tautsaimniecības procesos, investīciju projektu apzināšanu ārpus formālajiem ietvariem un procesiem, kā arī iesaistīto pušu pieredzes izmantošanu investīciju projektu apzināšanā un sagatavošanā, izmantojot veiksmīgākos piemērus. Tāpat tika uzsvērta nepieciešamība mērķtiecīgi un vienoti uzrunāt pēc iespējas plašāku auditoriju, lai sagatavotos nākotnes  iespējām, un rosināt kvalitatīvu pieteikumu sagatavošanu, atbalstot vienotas komandas darbu, lai kopīgi nodrošinātu projektu popularizēšanu.

Valsts prezidenta rīkotajā forumā piedalījās dažādu jomu pārstāvji un eksperti, tajā skaitā vairāku ārvalstu investoru kameru, nozaru asociāciju, atbildīgo ministriju un valsts iestāžu pārstāvji, lielo pilsētu pašvaldību vadītāji, uzņēmēji un augstskolu mācībspēki. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Turpina sarunas par nākotni(4)

Rīgas domes caurlaižu skandāls, kas beidzās ar Jura Pūces (LA) atkāpšanos no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra krēsla un Rīgas domes frakcijas šķelšanos, iedragāja līdzšinē...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas