Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bijušais Latvijas dzelzceļa vadītājs kompensācijā varētu būt saņēmis ap 250 000 eiro

VAS Latvijas dzelzceļš bijušais valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš, atstājot amatu, varētu būt saņēmis kompensāciju aptuveni 250 000 eiro apmērā, bet valdes loceklis Aivars Strakšas - apmēram 200 000 eiro apmērā, liecina viņu Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtās amatpersonu deklarācijas, beidzot pildīt amata pienākumus šogad augustā.

Šogad apmēram 7,5 mēnešu laikā Bērziņš par darbu LDz nopelnījis kopumā 341 910 eiro, kamēr 2018.gada 12 mēnešos viņš par darbu LDz nopelnīja kopumā 146 982 eiro jeb vidēji 12 248 eiro mēnesī.

Vienlaikus par piecu mēnešu darbu Baltijas valstu kopuzņēmuma AS RB Rail, kas izveidot dzelzceļa projekta Rail Baltica īstenošanai, padomē Bērziņš šogad nopelnījis 12 500 eiro.

Savukārt procentos no Latvijas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības viņš līdz 11.augustam, kad beidza pildīt amatpersonas pienākumus, bija saņēmis 1500 eiro. 

Bērziņa amatpersonas deklarācija liecina, ka, beidzot pildīt amata pienākumus, viņam piederēja 35 likvidējamās Latvijas krājbankas akcijas un 30 Deul akcijas 4268 eiro vērtībā, kā arī ieguldījumu fondos viņam bija 33 000 eiro. Bērziņa bezskaidrās naudas uzkrājumi kopā divās bankās veidoja 303 000 eiro, savukārt parādsaistības bija 122 305 eiro apmērā. 

Bērziņa īpašumā ir zeme un ēka Ozolnieku pagastā, kā arī 2018.gada mopēds Piaggio Vespa primavera.

Savukārt Strakšas par darbu LDz šogad apmēram 7,5 mēnešos nopelnījis kopumā 286 331 eiro. Vienlaikus pērn 12 mēnešos Strakšas par valdes locekļa darbu LDz saņēma 128 404 eiro jeb vidēji mēnesī 10 700 eiro.

Strakšas piederēja arī 150 SIA J.A.Lejas kapitāldaļas 4269 eiro vērtībā, 119 SIA Vienotais apgādes centrs kapitāldaļas 3386 eiro vērtībā un sešas SIA Agro centrs kapitāldaļas 854 eiro vērtībā.

Bezskaidrās naudas uzkrājumos viņam kopumā bija 106 706 eiro, bet parādsaistības veidoja 159 182 eiro.

Tāpat Strakšas bija izsniedzis trīs aizdevumus par kopējo summu 78 000 eiro.

Amatpersonas deklarācija liecina, ka viņam piederēja arī zeme Annas pagastā, zeme un ēka Drabešu pagastā un dzīvoklis Siguldā, bet kopīpašumā viņam bija zeme Siguldā. Tāpat viņa īpašumā bija 2009.gada izlaiduma piekabe Humbaur Ha752513.

Jau ziņots, ka 25.jūlijā LDz padome vienojās par darba attiecību izbeigšanu ar Bērziņu un Strakšas. 

"Ņemot vērā to, ka ir izveidojusies situācija, kurā iztrūkst dialogs starp uzņēmuma vadību un nozares politiku veidojošo ministriju, gan uzņēmuma padome, gan valde ir vienisprātis, ka LDz un visas nozares interesēs ir izbeigt šo nenoteiktību un virzīties uz priekšu," pēc LDz padomes sēdes pauda kompānijas padomes priekšsēdētājs Jānis Lange.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna Latvijas dzelzceļš valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības - LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, LDZ Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums LDZ infrastruktūra, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums LDZ ritošā sastāva serviss, apsardzes uzņēmums LDZ apsardze, kā arī loģistikas uzņēmums LDZ loģistika.

Top komentāri

Daži šajā valstī dzīvo ļoti zaļi
D
bet par to ļoti, ļoti daudziem ir tā, ka šī valsts ir jāpamet. Un vēl vairāk ir tādu, kuri vairs nevar pat to.
a ko ta nu?
a
Ko par to saka bezkompromisa tiesiskuma sludinātāji?
Tá ir
T
samaksa par mutes turéshanu.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas