Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bijušo Valsts prezidentu Ulmani neielaiž Saeimas ēkā

Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis nav ielaists Saeimas ēkā, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas Sešos.

Bijušie Valsts prezidenti otrdien tika aicināti ierasties Saeimā, lai piedalītos deputāta Ringolda Baloža (NSL) vadītajā diskusijā par iespējamām izmaiņām Satversmē.

Pirms Ulmanim izsniegt elektronisko caurlaidi, kas nepieciešama vārtu jeb turniketa atvēršanai un iekļūšanai Saeimas namā, Valsts policijas darbinieks bijušo prezidentu esot aicinājis uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Eksprezidentu tas aizvainojis, tāpēc viņš devies prom.

Ulmanis notikušo nevēlas komentēt, savukārt Balodis par to izteicās labprāt.

“Ļaudis stāstīja, ka te bija starpgadījums, kas bija starp apsargiem un [bijušo] pirmo valsts personu. Es tā saprotu, ka viņš ir ļoti apvainojies gan uz mani, gan uz darba grupu. Es gan nejūtos šeit īpaši vainīgs. Tur runa bija par personu apliecinošu dokumentu, kas diemžēl nebija bijušajam Valsts prezidentam klāt,” sacīja Balodis.

Skandalozo starpgadījumu izmeklē Saeimas Drošības birojs, bet parlamenta administrācija vērtē, vai nepieciešams mainīt kārtību, kā Saeimā tiek īstenots drošības režīms.

Saeimas Drošības birojā skaidro, ka bijušo prezidentu iekļūšana Saeimas ēkās dokumentos nav reglamentēta. Šāda nepieciešamība nav bijusi, jo valdījis uzskats, ka visi policisti, kuri apsargā Saeimu, atpazīst četrus bijušos valsts vadītājus un, ievērojot labo toni, ļauj viņiem iekļūt parlamentā, neprasot personu apliecinošu dokumentu.

Tikmēr Balodis, kurš ir arī Nacionālās drošības komisijas deputāts, uzskata, ka policists, kurš Ulmani Saeimā neielaida bez dokumentu uzrādīšanas, ir pelnījis atzinību: “Es domāju, ka apsargs no visiem viedokļiem ir uzteicams kā tāds īstens sargs, kurš, neskatoties uz vilinājumu vai pat bailēm, kas varbūt viņam bija, viņš vīrišķīgi stāvēja savā postenī. Šeit mēs varam uzteikt Saeimas jauno kārtību, kas attiecas uz caurlaidēm, uz apsardzi.”

Top komentāri

TrollisJT
T
" policists, kurš Ulmani Saeimā neielaida bez dokumentu uzrādīšanas, ir pelnījis atzinību"- pilnībā pievienojos šim viedoklim. Jo citādi varētu nogrimmēt teroristu pēc prezidenta ģīmja un uzspert gaisā visas simts gudrās galvas.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Policists, kurš neielaida Saeimā bez personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanas, 100% pildīja savu pienākumu!!! Saeimas deputāti, kā arī bijušie un esošie valsts prezidenti un visi pārējie tautas kalpi varētu no viņa pamācīties un IEDVESMOTIES!
nodokļu maksātājs
n
Tikai bijušās amatpersonas uzpūtība noved pie tāda rezultāta. Patiesībā visi cilvēki ir parasti cilvēki un nevienam nav tiesību justies pārākam par citiem. Tāpēc arī uzskatu, ka nevienai ex-amatpersonai nepienākas bezmaksas dzīvokļi, kaut kādas īpašās pensijas un ekstra pabalsti vai atlaides. Visi cilvēki valstī, kuri godīgi strādā, ir vienlīdz vērtīgi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas