Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Guntis Ulmanis

Eksprezidenti neredz vajadzību Valsts prezidentam dot būtiski lielāku varu

Latvijas eksprezidenti neredz vajadzību būtiski mainīt Valsts prezidenta pilnvaras un dot ievērojami lielāku varu, svētdien vēstīja telekanāla LNT raidījums Ziņu TOP 10.Prezidenta pilnvaru jautājumu jau gandrīz gadu pēta Saeimā izveidotā darba grupa. Latvija prezients, atšķirībā no valdības, kam jārisina ikdienas jautājumi, savu varu īsteno drīzāk izņēmuma gadījumos, darbojoties kā neatkarīgs arbitrs.

Sirdī joprojām esmu sibīrietis

Šis rudens vieš gaišumu acīs un sirdī. Kad vēl novembra sākumā daba priecējusi ar tādu siltumu, sauli un lapu zeltu? Zemgales līdzenumi, kas starp Jelgavu un Dobeli, skaisti sakopti. Arī Latvijas pirmā Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa dzimtajās mājās Pikšās miers un sakoptība. Zāliens ir nopļauts, pagalmā, koši krāsota, stāv sena lauksaimniecības tehnika. Šķiet, te viss ik dienas tiek pucēts un spodrināts. Tā diez vai būtu, ja ne Gunārs Ulmanis. 20. decembrī sirmais vīrs ar tiešo valodu un stalto stāju svinēs 80. dzimšanas dienu.

Ulmanis: Politisko tirgu Latvijā vada Lembergs

Politisko tirgu Latvijā vada Aivars Lembergs, intervijā par Valsts prezidenta ievēlēšanas procesu Latvijas Televīzijai norādīja eksprezidents Guntis Ulmanis."Politiskais tirgus [prezidenta vēlēšanu kontekstā] jau notiek. Politisko tirgu vada, ja man atļauts tā teikt, Aivars Lembergs, un tas nevienam nav noslēpums.

Ulmanis: Nešaubos, ka Bērziņš tiktu ievēlēts otrreiz

Ja pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš nāktu klajā ar skaidru un noteiktu paziņojumu par savu kandidatūru, viņš, visticamāk, tiktu ievēlēts otrreiz, intervijā LNT piektdienas rītā pauda pirmais atjaunotās Latvijas prezidents Guntis Ulmanis. "Ja prezidents nāktu klajā ar paziņojumu, ka viņš ir gatavs turpināt darbu un kandidēt, tad gandrīz nešaubos par to, ka viņš arī tiktu ievēlēts," uzskata Ulmanis.

Ulmanis: Politiķi par maz nodarbojas ar savu izglītību

Politiķi nedrīkst aizmirst, ka ir valsts kalpi, nevis otrādi, Latvijas dibināšanas 95.gadadienas priekšvakarā LNT raidījumam 900 sekundes norāda pirmais atjaunotās Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis. Eksprezidents uzsver - pašlaik politiķi par maz nodarbojas ar savu zināšanu vairošanu un aktivitātēm tieši tautas interesēs un valsts labā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide