Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

BKUS ķirurgi veikuši unikālas operācijas četriem bērniem ar iedzimtām plaušu patoloģijām

Pirmo reizi Latvijā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu ķirurģijas klīnikas ārsti veikuši operācijas četriem bērniem ar iedzimtām plaušu patoloģijām – cistiskām malformācijām, pielietojot mazinvazīvo torakoskopijas metodi, informēja BKUS pārstāve Una Grenevica.

Bērniem ar šāda veida patoloģiju, neveicot operāciju, būtiski pieaug riski infekcijas slimībām vai onkoloģiskām saslimšanām.

Grenevica skaidroja, ka līdz šim pacientus ar līdzīgām plaušu patoloģijām operēja vaļējā veidā ar torakotomijas metodi, kura rezultējās ar ilgāku stacionēšanas laiku, augstāku sāpju intensitāti, sliktāku kosmētisko rezultātu, kā arī iespējamām mugurkaula deformācijām vēlākā pēcoperācijas periodā. 

BKUS Bērnu ķirurģijas klīnikas virsārste Zane Ābola uzsvēra, ka tagad ir iespēja būtiski uzlabot dzīves kvalitāti tiem pacientiem, kuri cieš no iedzimtām cistiskām plaušu malformācijām, jo operācijas rezultātā, pateicoties pielietotajai tehnoloģijai, būtiski samazinās negatīvās sekas – ir mazākas rētas, īsāks laiks jāpavada slimnīcā pēc operācijas, kā arī ievērojami mazāk komplikāciju var rasties nākotnē. Bērni pieaugot var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, piebilda Ābola.

Pēc Grenevicas stāstītā, būtisku atbalstu veiksmīgā operāciju norisē sniedza Sietlas Bērnu slimnīcas bērnu vispārējās un torakālās ķirurģijas nodaļas ķirurgs un asociētais profesors Vašingtonas Universitātes Medicīnas skolas ķirurģijas nodaļā Džordžs Drugas. Ārsta klīniskās intereses ir bērnu vispārējā ķirurģija, onkoķirurģija un jaundzimušo ķirurģija, bet zinātniskais darbs veltīts operāciju procesa un ķirurģiskās kvalitātes uzlabošanai.

Operācijas veica BKUS ķirurgi Ābola, Ģirts Aleksejevs, Ksenija Soldatenkova, anesteziologi Aleksejs Mihejevs, Edgars Putka, Vadims Titovičs un operāciju māsas Inese Apsīte un Inga Liepniece.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gribas, lai šeit ir silti visās nozīmēs

Maija sākumā, ievērojot ārkārtas situācijā noteiktos ierobežojumus, Daugavpils ielas vēl bija tukšas, cilvēku maz. Daudzi veikali slēgti, arī Innas Zinkevičas pirms gada atvērtais vīriešu apģērbu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas