Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Burovs mudina RNP audita materiālus nodot prokuratūrai

Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai), kura vadības laikā dome tika atlaista, ir pārliecināts, ka pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) darbības audita materiāli ir jānodod prokuratūrai, aģentūrai LETA pavēstīja pats Burovs.

Politiķis atgādināja, ka pērn novembrī viņš no amata atstādināja toreizējo RNP valdi. "Auditoru secinājumi ir skarbi, un būtu jāvērtē to valdes locekļu atbildību, kuri ir noveduši RNP līdz patreizējam stāvoklim. Tāpēc audita materiāli ir jānodod prokuratūrai," atzīmēja Burovs. 

Kā ziņots, auditori secinājuši, ka Rīgas domes līdzdalība RNP nav lietderīga un būtu jāizbeidz.

Vērtējot pašvaldības līdzdalību kapitālsabiedrībā, auditori norāda, ka, ņemot vērā tirgus dalībnieku skaitu nozarēs, kurās darbojas RNP, "nav pamata izdarīt secinājumu, ka attiecībā uz šiem komercdarbības veidiem RNP veic komercdarbību stratēģiski svarīgā nozarē, kurā tirgus nav spējīgs nodrošināt sabiedrības interešu īstenošanu". Līdz ar to secināms, ka domes līdzdalība RNP nav pamatota.

Auditoru ieskatā, līdz kārtējā līdzdalības izvērtējuma veikšanai, RNP ir jāveic darbības, kas veicina dzīvojamo māju pārvaldīšanas pienākumu nodošanu dzīvokļu īpašnieku biedrībām vai citai dzīvokļu īpašnieku kopības izraudzītai personai, kā rezultātā ar laiku līdzdalība RNP būtu jāizbeidz.

 

Top komentāri

kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Kāpēc vēl vajag kādu mudinājumu? Kad es vēl biju amatā, kā tikai parādījās kāds melnumiņš, prokuratūra jau iejaucās, bet tas bija tajos laikos, kad vēl kārtība valstī bija. Tagad katram kā apgrēkojas tā sākas cilvēktiesības, bet tam kas godīgi dzīvo, jāmaksā blēžu parādi. Kaut vai ūdens zagļi daudzzīvokļu mājās - viņu vārdus nedrīkst atklāt, jo tas pārkāps viņu tiesības, bet nevainīgie lai tik maksā.
jānis
j
Atvainojiet, bet Latvijā zagšanas process ir slepena informācija.
Paša Burova draudziņi-Petrovs,
P
Baraņņiks un Rosļikovs negausīgi izlaupīja Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes(18)

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to...

Atdzīvina mūžīgo likumu(1)

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas