Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Covid-19 uzliesmojuma dēļ saīsina sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, Ministru kabinets šodien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku.

Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, ko šodien ārkārtas sēdē izskatīja valdība, papildina noteikumus Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, precizējot infekcijas izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus.

Noteikts, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā būs jānodrošina, ka apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietā) skaidri salasāma publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā.

Tāpat līdz 1.septembrim pagarināts ierobežojums cilvēku pulcēšanai sabiedriskās ēdināšanas vietās.

No rītdienas, 11.jūlija, iekštelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par četriem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt ārtelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Līdztekus noteikts, ka kultūras, sporta, izklaides, tai skaitā diskotēku, un reliģiskās darbības veikšanas vietās, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietās darbs sākams ne agrāk kā plkst.6 un beidzams ne vēlāk kā plkst.24, izņemot brīvdabas kino demonstrācijas pasākumus, kurus atļauts beigt ne vēlāk kā plkst.2.

Vairāki valdības locekļi šodien norādīja uz nepieciešamību risināt vēl vairākus ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītus jautājumus, tostarp saistībā ar Latvijas austrumu robežas kontrolēšanu un termiņuzturēšanās atļauju izmantošanu ieceļošanai valstī. Ministru kabinets pie minētajiem jautājumiem varētu atgriezties jau otrdien, 14.jūlijā, kad paredzēta kārtējā valdības sēde.

Valsts kancelejā atgādināja, ka spēkā saglabājas iepriekš noteiktie pulcēšanās ierobežojumi. Līdz 31.jūlijam telpās līdz 1000 kvadrātmetriem drīkst pulcēties ne vairāk kā 100 cilvēki, bet lielākās telpās - 500. Savukārt ārā drīkst pulcēties ne vairāk kā 1000 cilvēki.

Ņemot vērā, ka nozīmīga daļa Covid-19 inficēšanās gadījumu ir saistīti ar ārvalstu braucieniem, Valsts kancelejā norādīja, ka nepieciešams kritiski izvērtēt nepieciešamību izbraukt no Latvijas. Savukārt pēc ierašanās Latvijā no valstīm, kurās 14 dienu kopējais jauno Covid-19 gadījumu skaits ir 16 vai vairāk, stingri jāievēro pašizolācija.

"Covid-19 izplatības ierobežošanā izšķiroša nozīme ir ikviena sabiedrības locekļa atbildīgai rīcībai, ievērojot piesardzību un drošas sadzīves principus. Visur, kur iespējams, jāievēro divu metru distance un jāizvairās no vietām, kur ir daudz cilvēku. Īpaša uzmanība jāpievērš roku mazgāšanai, telpu vēdināšanai, koplietošanas virsmu un priekšmetu tīrīšanai," norādīja Valsts kancelejā.

Atrodoties vietās, kur nav iespējams ievērot divu metru distanci no apkārtējiem, ieteicams lietot mutes un deguna aizsegu, tai skaitā, sabiedriskajā transportā. Dodoties uz pašizolācijas vietu pēc atgriešanās no ārvalstīm, mutes un deguna aizsegs sabiedriskajā transportā jālieto obligāti. Obligāti aizsegs jālieto arī, ja publisku vai privātu pakalpojumu sniedzēji un pasākumu organizatori to pieprasa.

Kā ziņots, šonedēļ Latvijā manāmi palielinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits. Aizvadītajā diennaktī valstī veikts 1841 Covid-19 tests un reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Zināms, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo. Ar vēl pieciem saslimušajiem SPKC sācis saziņu.

Līdz šim valstī veikti 165 610 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas ir 1165 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1019 cilvēki.

papildināta no 7.līdz 10.rindkopai

Top komentāri

Krējums Saldais
K
Skumji ir tas, ka lai izstrādātu šos noteikumus (pie viena galdiņa 4/8 cilvēki) vairāki desmiti cilvēku saņem 4 ciparu algu, bet pēc būtības tie nekādi neietekmēs Covid izplatību.
ļuļa
ļ
nu un kāpēc neierobežo zviedru vazāšanos pa rīgu? kāpēc viņi vispār var iebraukt latvijā, apejot noteikumus? pilna vecrīga ar viņiem, kā viņi te varēja nokļūt, un kāpēc netiek (acīmredzot) kruīzu kuģu pasažieru pases? un vispār jautājums pēc būtības - kāda suņa pēc vispār tiek pieļauta kruīza kuģu iebraukšana no skandināvijas???
ha, ha
h
No popkultūras trūkuma neviens nenomirs, un citas jau mums praktiski nav.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Par pareizāko latvieti(6)

Turpinot debates par latvietībai būtiskām tēmām, 1995. gada 12. augustā SestDiena meklēja atbildes uz jautājumu: vai nacionālās identitātes meklējumi ir tautas mazvērtības kompleksa izpausme? Atbi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas