Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

CVK reģistrē parakstu vākšanai piedāvājumu Satversmē paredzēt tautas vēlētu Valsts prezidentu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien reģistrēja parastu vākšanu referenduma ierosināšanai par Jaunās Saskaņas (JS) rosinājumu grozīt Satversmi, paredzot tautas vēlētu Valsts prezidentu.

JS iesniegtais likumprojekts paredz mainīt Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību, nosakot, ka Valsts prezidentu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās.

Pieņemot lēmumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, CVK vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā reģistrēta politisko partiju apvienība, kā arī to, vai Satversmes grozījumu projekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts.

Parakstīties par grozījumu Satversmē ierosināšanu vēlētāji varēs 12 mēnešus - no šā gada 7.marta līdz 2021.gada 6.martam.

Parakstīties par CVK reģistrētām vēlētāju iniciatīvām iespējams elektroniski, portālā Latvija.lv, pašvaldību parakstu vākšanas vietās - dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā Latvija.lv vēlētājiem ir bez maksas.

Satversmē ir noteikts, ka ne mazāk kā vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesības iesniegt Valsts Prezidentam pilnīgi izstrādātu Satversmes grozījumu projektu, kuru Prezidents pēc tam nodod izskatīšanai Saeimai.

Top komentāri

Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Tauta, kas nespēj ievēlēt 100 pārstāvjus, ko pēc divām nedēļām jau nebūtu jānolād... šī tauta spēs pareizi izvēlēties, ja izvēles iespēja būs 100 reizes mazāka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas