Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

DAP vadītājam Jātniekam nebija pieņemams Pūces "rotācijas" piedāvājums

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektors Juris Jātnieks, nevarot pieņemt vides un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (A/P) amata maiņas jeb "rotācijas" piedāvājumu, parakstījis abpusēju vienošanos par amata atstāšanu no 15.jūlija.

Portāls Diena.lv jau informēja, ka Pūce un Jātnieks vienojušies par darba attiecību pārtraukšanu.

"Darba mūžu esmu veltījis dabas saglabāšanai Latvijā. Mana pieredze un līdzšinējo darba gadu desmitu sasniegumi, veidojot un vadot Teiču dabas rezervātu, nozīmīgus starptautiskus LIFE un ERAF projektus un visbeidzot Dabas aizsardzības pārvaldi, ir saistīti ar dabas aizsardzību. Mana misija ir Latvijas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas veicināšana, tāpēc man nebija pieņemams ministra piedāvājums turpināt darbu citā valsts institūcijā. Vienošanās parakstīšana par darba attiecību izbeigšanu bija mana principiāla izšķiršanās," skaidro Jātnieks.

"Iespējams, ir aprindas, kam var nepatikt mūsu atklātais vēstījums par dabas stāvokli un saglabāšanu, ko paužam publiskajā telpā. Taču uzskatu par savu pienākumu vērst uzmanību uz to, ka dabas vērtību stāvoklis Latvijā nav izcils un samazinās, it īpaši pļavās un mežos. Visas Latvijas dabas vērtību inventarizācijas divu sezonu rezultāti rāda, ka teicamā stāvoklī ir vien 5 – 7% no tām dabas vērtībām, biotopiem, kas vispār uzskatāmi par vērtībām. Latvijā mums ir tikai 11,54% īpaši aizsargājamu Eiropas nozīmes dabas teritoriju (Natura 2000) no valsts kopplatības, tas ir trešais zemākais rādītājs Eiropas Savienībā, turklāt ne visu sugu un biotopu pienācīgu aizsardzību iespējams nodrošināt pat nacionālajos parkos, liegumos un rezervātos. Starptautiska ekonomikas un vides ekspertu komisija (OECD) savā ziņojumā Latvijai uzsvēra, ka dabas aizsargājamajām teritorijām Latvijā "pastāvīgi trūkst gan cilvēkresursu, gan finanšu līdzekļu", un šai jomā ir jādara daudz vairāk. Regulāri dzirdam, ka tiek izcirstas alejas, pat dižkoki, apzināti postītas reto un aizsargājamo putnu ligzdas. Ļoti ceru un ticu, ka pieaugošā inteliģence sabiedrībā, nevalstiskās organizācijas un augstākā Latvijas valsts vadība pievērsīs arvien lielāku uzmanību dabas kapitālam Latvijā, jo tās ir unikālas vērtības, kas zūd un ko cilvēce bieži vien vairs nekad nespēs atgūt un radīt!" pauž Jātnieks.

Jātnieks darbu DAP ģenerāldirektora amatā sāka 2017. gada aprīlī – viņu par piemērotāko kandidātu šim amatam atzina konkursa kārtībā. Jātnieks iepriekš bijis Teiču dabas rezervāta direktors un pildījis DAP ģenerāldirektora vietnieka pienākumus.

Kopš Jātnieka stāšanās ģenerāldirektora amatā, DAP īstenotas vairākas būtiskas aktivitātes – uzsākts vērienīgākais projekts dabas aizsardzības vēsturē Latvijā dabas vērtību apzināšanai jeb dabas skaitīšana. Savukārt projektā Nat-Programme, kuru līdz apstiprināšanai DAP ģenerāldirektora amatā vadīja Jātnieks, pirmo reizi Latvijā izstrādātas visaptverošas vadlīnijas aizsargājamo biotopu saglabāšanā, turklāt tas atzīts arī par valstiski nozīmīgāko Eiropas Savienības LIFE programmas finansēto projektu.

Jātnieka vadībā izveidota un tiek īstenota iniciatīva Daru labu dabai, kuras ietvaros ar sabiedrības līdzdalību regulāri notiek talkas un pasākumi biotopu atjaunošanai. Kā arī ir veikta DAP struktūras optimizācija, ļaujot vairāk laika atvēlēt reāliem dabas saglabāšanas darbiem un mazinot birokrātiju, norādīts DAP paziņojumā. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas