Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Dobelē ļaundari atkārtoti mēģinājuši aizdedzināt plastmasas Ziemassvētku egli (papildināts 16:22)

Dobeles Vēsturiskajā tirgus laukumā pagājušajā naktī kāds mēģinājis aizdedzināt no polimēru materiāla darināto Ziemassvētku egli, aģentūra LETA uzzināja Dobeles novada pašvaldības policijā.

Dobeles novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Fecers aģentūru LETA informēja, ka naktī kāda persona bija mēģinājusi aizdedzināt tirgus laukumā uzstādīto egles atveidojumu. Notikušais fiksēts videonovērošanas kamerā. Notikušā izmeklēšanu veic Valsts policija.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka VP šorīt ir saņemta informācija no pašvaldības policijas par Dobeles tirgus laukumā esošās pilsētas egles bojāšanu, un VP sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.panta 2.daļas - par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā, par ko likumā paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

VP izmeklē notikušā apstākļus un sīkāku informāciju izmeklēšanas interesēs pagaidām nesniedz.

Dobeles novada pašvaldības būvvaldes vadītājs arhitekts Jānis Kukša, kurš ir egles formā veidotā objekta dizaina autors, aģentūrai LETA pauda, ka uzskata notikušo par vandalismu, kurš turklāt īstenots kriminālstāsta cienīgā formā. Kukša viens no pirmajiem pamanījis objekta bojāšanu, kas notikusi plkst.3.38 pagājušajā naktī, un videonovērošanas ierakstā viņš redzējis, kā vīrs kamuflāžas ietērpā un ar melnu masku galvā nogaidījis, ka garām aizbrauks policistu patruļa, tad uzlējis objektam degmaisījumu un aizdedzinājis. Viņš nodemonstrējis ne tikai brutālu rīcību, bet arī radījis papildu zaudējumus, un objekta salabošana to tagad padarīšot vēl dārgāku, nekā tas bija.

Kukša pauda, ka cilvēku gaumes un uztveres ir dažādas, taču viņam esot skumji par to, uz kādu attieksmi spējīgi daži cilvēki.

Dobeles novada pašvaldības pārstāve Dzintra Matisone aģentūrai LETA pastāstīja, ka pašvaldība ir informēta par notikušo un paļaujas uz policiju. Pašvaldībā novērojuši, ka egles veidolā darinātais dizaina objekts izraisījis ažiotāžu daļā sabiedrības, taču pašvaldībai nav nekas piebilstams pie agrāk skaidrotā.

LETA jau ziņoja, ka Dobeles Vēsturiskajā tirgus laukumā mežā zāģētas egles vietā šogad ir uzstādīts deviņus metrus augsts no polimēru materiāla darināts vides dizaina objekts - Ziemassvētku egle, kas pašvaldībai izmaksājis aptuveni 2500 eiro, iepriekš informēja Matisone.

No polimēriem veidotā egle ir Dobeles novada pašvaldības būvvaldes vadītāja arhitekta Jāņa Kukšas idejas realizācija, un viņš pats ir arī objekta dizaina autors. Kukša skaidroja, ka šī egle ir oriģināldarbs un tai, kā ikvienam mākslas objektam, vajadzētu likt cilvēkiem aizdomāties par vērtībām. Autors uzskata, ka līdz ar šīs idejas īstenošanu dabai tiek saglabāta viena liela, spēcīga un zaļojoša pusaugu egle.

Vides dizaina objekta materiāls, izgatavošana un uzstādīšana Dobeles novada pašvaldībai pavisam izmaksāja ap 2500 eiro, turklāt šo objektu būšot iespējams izmantot vairākus gadus. Dizaina egle tiek krāsaini izgaismota diennakts tumšajā laikā, izmantojot programmējamas gaismas iekārtas, kas jau iepriekš bija pašvaldības rīcībā.

"Tradicionālās zaļās Ziemassvētku egles mīļotājiem ir iespēja priecāties par pilsētas centrā augošajām eglēm, piemēram, Domes laukumā vai Zaļajā ielā 3, kur katru gadu uz Ziemassvētkiem tās tiek rotātas ar krāsainām gaismiņām," skaidroja Matisone.

Kā aģentūra LETA noskaidroja SIA Rīgas meži, vienas lielas, mežā augušas egles nogādāšana pašvaldībā var izmaksāt 700-1000 eiro.

(ziņa papildināta ar 5. un 6. rindkopu) 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neizdarība – iegansts atlaišanai(21)

Plānots, ka līdz šīs nedēļas beigām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavos atzinumu par kārtību, kādā tiks rosināta Rīgas domes (RD) atlaišana. Neskatoties uz to, k...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas