Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Dobele

Smaržīgs krāšņums un novada svētki. Dobeles Ceriņu festivāls – šogad pusmēneša garumā

Vai zinājāt, ka ceriņus kā košumkrūmus savulaik XVI gadsimtā Eiropā ieveda no Persijas un to nosaukums cēlies no persiešu valodas vārda "nilak" jeb "zilgans"? Un vai zinājāt, ka Latvijā šo skaisto ziedētāju audzēšanas vēsturei ir tikai aptuveni 200 gadu? Pie mums ceriņiem ir dažādi vārdi: Kurzemē ceriņš dēvēts par pliederi, Latgalē – par beseņu un besakūku, bet visā Latvijā laika gaitā mainījis dzimumu no cerīnes uz ceriņu. Latvijā ceriņi tiek audzēti kopš XIX gs. otrās puses, un Dobele ir viena no pirmajām vietām, kur aizsākās ceriņu šķirņu audzēšana. Arī patlaban Dobelē – dārznieka un selekcionāra Pētera Upīša iekoptajā Dārzkopības institūta Ceriņu dārzā – atrodas viena no lielākajām un bagātīgākajām ceriņu šķirņu kolekcijām Latvijā.

FOTO: Dobeles policisti likvidē divas marihuānas audzētavas

Šomēnes Valsts policijas (VP) Dobeles iecirkņa kriminālpolicijas darbinieki likvidējuši divas marihuānas audzētavas Dobeles novada Penkules pagastā un Ķegumā, informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Augļkopības mugurkauls

Ja vien neesam saistīti ar akadēmisko dzīvi vai pastiprināti neinteresējamies par kādu no zinātnes nozarēm, visticamāk, nezinām, "kur tie zinātnieki dzīvo". Dobeles Dārzkopības institūts pēdējos gados arvien vairāk rīko dažādus publiskus pasākumus, un pētnieki paši dodas dārzā stāstīt, skaidrot un meklēt atbildes uz jautājumiem.

Dobelē vecākus zaudējušie bērni nodoti tantes aprūpē

Dobeles novada bāriņtiesa piektdien lēmusi aizbildnības tiesības pār trim vecākus zaudējušajiem bērniem nodot viņu tantei, aģentūru LETA informēja bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska-Leiere.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide