Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dūklavs: Tiešmaksājumu izlīdzināšana jāpabeidz ne vēlāk kā nākamajā plānošanas periodā

Tiešo maksājumu izlīdzināšanas procesam, sasniedzot Eiropas Savienības (ES) vidējo maksājumu līmeni, ir jānoslēdzas ne vēlāk kā nākamajā ES daudzgadu budžeta 2021.-2027.gadam periodā, uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrija (ZM) aģentūrai LETA pavēstīja, ka Dūklavs ceturtdien, 5.oktobrī, tiksies ar ES Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu, kurš Latviju apmeklēs darba vizītē. Zemkopības ministrs ar ES Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru pārrunās Latvijas lauksaimniekiem patlaban un nākotnē aktuālos jautājumus, tostarp ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) nākotnē.

"Ar komisāru runāšu arī par tiešmaksājumu nākotni. Kopējais finansējums, kuru Latvija saņem no KLP, joprojām ir viszemākais ES dalībvalstu starpā. Latvijas lauksaimnieki ar ļoti lielām cerībām skatās uz finansējuma izlīdzināšanu, lai būtu nodrošināti vienlīdzīgi konkurētspējas nosacījumi visu ES dalībvalstu zemniekiem. Tiešo maksājumu izlīdzināšana nodrošinās Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju. Tiešo maksājumu izlīdzināšanas procesam, sasniedzot ES vidējo tieši maksājumu līmeni, ir jānoslēdzas pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā nākamajā ES daudzgadu budžeta 2021.-2027.gadam periodā," pirms tikšanās uzsvēra Dūklavs.

Tāpat tikšanās laikā zemkopības ministrs informēs ES komisāru par kritisko situāciju, kurā nonākuši daudzi lauksaimnieki pēc augusta un septembra ilgstošajām lietavām Latgalē, Vidzemē un Sēlijā. ZM atgādināja, ka lietavu nodarītie postījumi ir visaptveroši un ar tālejošām postošām sekām - ir iznīcināta šā gada raža, un zemes turpmāka apstrādāšana ir apstājusies. Ārkārtējā situācijā nonākušie Latvijas lauksaimnieki cieš lielus zaudējumus un nebūs spējīgi izpildīt uzņemtās saistības.

"Pēc kopējo zaudējumu aprēķināšanas mēs izvērtēsim iespēju izmantot ES Solidaritātes fonda paredzētos pasākumus, jo neizslēdzam iespēju, ka minimālais zaudējumu slieksnis šī fonda apgūšanā būs sasniegts. Tā kā ES Solidaritātes fonds neparedz atbalstu lauksaimniekiem, tādēļ šajā lauksaimniekiem ārkārtējā situācijā vērsīšos pie komisāra Fila Hogana, lai izmantotu paredzētās iespējas piemērot ES atbalsta pasākumus Latvijai ārkārtējā situācijā," sacīja zemkopības ministrs.

Jau ziņots, ka šogad 5.septembrī Dūklavs neformālajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Tallinā uzsvēra, ka tiešo maksājumu izlīdzināšana veicinās vienlīdzīgāku konkurenci starp ES dalībvalstu lauksaimniekiem un nodrošinās vienlīdzīgu atbalstu krīzes situācijā. Zemkopības ministrs norādīja, ka arī tiešie maksājumi ir risku pārvaldības instruments, jo tiem ir ienākumus stabilizējoša ietekme. Nonākot grūtībās, lauksaimnieks ar lielākiem tiešajiem maksājumiem ir labvēlīgākā situācijā.

Tāpat vēstīts, ka Baltijas un Višegrādas valstu lauksaimniecības ministri 2017.gada jūlija vidū Briselē vienojās kopīgi iestāties par to, lai tiešmaksājumi zemniekiem visā ES pēc 2020.gada tiktu izlīdzināti.

Top komentāri

Sermulitis
S
ES pieskirtos milijardus , kuri ir paredzeti Latvijas zemniekiem sev sadala Latvijas vadiba, prezidenti, ministri, ieredni, deputati. Ka tas var but, ka tada nabadziga valsti kada ir Latvija prezidenti sanem pensijas 3 500 eiro/menesi + milziggi dargas menesa privlegijas kuras izmaksa katram sim izdzimteniem, alkatigam prezidentam menesi lidz 6 000 eiro/menesi? Ka sada nabadziga valstele kada ir Latvija ministri, deputati var sanemt algu 3 500-6 000 eiro/menesi? Tai pat laika pensionari par muza darbu ar darba stazu 30,40,50...gadi sanem niecigas 200 - 300 eiro/menesi pensijas, bet minimala alga Latvija ir 380 eiro/mensi bada pabalsts.
Eizenija
E
Kapec sis zaglis, korumpants vel turpina ienemt ministra amatu un nepusts cietuma? Kada gan ir atbildiba ES par to, ka 27 gadus Latvijas vadiba izlaupa Latvijas valsti un apzog latviesu tautu to merde bada, nabadziba, slimibas? Kada atbildiba gan butu jauznemas ES par to ka Latvijas valdiba 27 gadus nekopj savu zemi, neveic meloraciju, infrastrukturas sakartosanu, nelabo un neatjauno 40 gadus celus? Tikai iedomajaties, sodien ir 21.gs, bet Latvija vel reali ir grants celi, par ko vel runat.
Zemnieks
Z
Vai kads ir petijis, cik godigi tiek sadalits sis subsidiju mazumins uz visiem Latvijas zemniekiem un cik daudz milijonus no sim subsidijam kuras paredzetas zemniekiem ka tiesmaksajumi, nozog pie siles sedosie ministri, ieredni un visadi parazitejosi centri, organizacijas, piemeram ka idiotes Ingunas Gulbes organs?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kam dāsna prēmija, kam tēja(8)

Kamēr Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000–6000 eiro lielas – prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas