Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dumpis: Īpaši augsti inficēšanās riski saistīti ar pasākumiem telpās, kur lieto alkoholu

Ar īpaši augstiem inficēšanās riskiem ir saistīti izklaides pasākumi telpās, kur kopīgi tiek lietoti alkoholiskie dzērieni, aģentūrai LETA norādīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Viņš uzsvēra, ka ir ārkārtīgi svarīgi, lai, pulcējoties iekštelpās, tiktu ievēroti distancēšanās un apmeklētības ierobežojumi. Pēc infektologa paustā, tas pats attiecas arī uz pašdarbības kolektīviem un sporta aktivitātēm.

"Atšķirībā no pavasara, tagad mēs zinām, ka augstākais inficēšanās risks saistās tieši ar cilvēku savstarpējajiem kontaktiem - atrodoties tuvu un skaļi runājot, kopā dziedot, šķaudot vai klepojot, turpretim inficēties no virsmām, piemēram, veikalos vai darba vietās ir daudz mazāks risks," skaidroja Dumpis.

Vienlaikus, pēc eksperta domām, pašreizējie Latvijas noteiktie Covid-19 ierobežojumi attiecībā uz ārzemju ceļojumiem ir pietiekami stingri.

Tāpat infektologs akcentēja, ka visiem spēkiem ir jācenšas netraucēt skolu vai uzņēmumu darbību, jo tas nodrošina bērniem kvalitatīvu izglītošanos un socializēšanos, kā arī valsts ekonomiskās attīstības stabilitāti. "Jāmēģina arī pēc iespējas turpināt sniegt plānveida medicīnisko palīdzību, kas ir ārkārtīgi svarīga krīzes apstākļos," atzīmēja Dumpis.

Svarīgākais ir jautājums par to, kā tiek ievērotas jau esošās rekomendācijas par distancēšanos un roku mazgāšanu. "Visiem, kuri tiekas ar citiem cilvēkiem, būtu vēlams instalēt lietotni "Apturi Covid"," rekomendē infektologs.

LETA jau ziņoja, ka Veselības ministrijā (VM) šobrīd plāno saglabāt esošos ierobežojumus. Vienlaikus, ministrijā uzsver, ka tie ir jāievēro atbildīgi.

Līdz ar to VM aicina darba devējus iespēju robežās atgriezties pie attālinātā darba. Tāpat darba vietās būtu jādomā par citiem piesardzības pasākumiem, piemēram, aicinot darbiniekus lieki nepulcēties koplietošanas telpās un darba sanāksmes organizēt attālināti.

VM norādīja, ka kopā ar epidemiologiem rūpīgi analizē situāciju, un patlaban Covid-19 izplatība Latvijā ir kontrolēta. Tas nozīmē, ka ir zināms, kur cilvēki ir inficējušies, turklāt liela daļa ir inficējušies ārzemēs.

Top komentāri

ha, ha
h
Dumpim taisnība - šņabis galvā, prāts irsā. Pat tiem, kuriem tas vispār ir.
Krējums Saldais
K
"Viņš uzsvēra, ka ir ārkārtīgi svarīgi, lai, pulcējoties iekštelpās, tiktu ievēroti distancēšanās un apmeklētības ierobežojumi." . . . Pilnīgs un totāls absurda teātris. Darbā sēžam kopā, Depītī, Maximā un Rimčikā elpojam viens otram pakausī, skolā visi vienā klasē, sabiedriskajā stāvam viens ptram uz galvas, bet mūs glābs distancēšanās :). . . . Tas jau sāk atgādināt sociālusma laikus, kad mums stāstīja par komunismu tālā un saulainā nākotnē..
trusis nejaukais
t
"TAGAD MĒS ZINĀM, ka augstākais inficēšanās risks saistās tieši ar cilvēku savstarpējajiem kontaktiem - atrodoties tuvu un skaļi runājot, kopā dziedot, šķaudot vai klepojot" - - - Ko?! TAGAD MEES BEIDZOT TO ZINAAM? :))))) Aaaaa ha ha ha ha.. Es domaaju te komentaari lieki.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sods par nesolidarizēšanos(21)

Atteikšanās vilkt masku sabiedriskās vietās, kas tādējādi var apdraudēt līdzcilvēku drošību Covid-19 izplatības dēļ, var likt šķirties no summas līdz 50 eiro. Tā otrdien nolēma valdība. Pagaidām gr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas