Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

FOTO: Izmantojot nepilnības likumos, Rucavas novadā pie jūras ceļ palielu ēku

Pa ceļam uz Papes bāku Rucavas novadā vērīgi cilvēki pamanījuši ceļamies pamatīgu objektu. Pēc spārēm un konstrukcijas pamatīguma noprotams, ka top kaut kas nopietns kāpu aizlieguma zonas tuvumā, raksta Kursas Laiks.

Būvatļauja liecina, ka īpašumos Spārītes un Krūkļi tiek celta vasarnīca. Būvatļauja izdota vēl Liepājas rajona Apvienotās būvvaldes darbības laikā. "Šeit nav nekā neatļauta vai juridiski aplama, tomēr, ja mums lūgtu atļauju šāda objekta būvniecībai, to noteikti nepieļautu," Kursas Laikam paskaidro Rucavas novada domes būvinspektors Andris Keidāns.

Rucavas novadā sava Būvvalde izveidota šā gada 1. janvārī. Jautāts, kā iespējams likumīgi būvēt šādu objektu kāpu lieguma zonā, Keidāns atbild: "Īpašums 10 metru joslā ķīļa veidā iestiepjas Papes ciema teritorijā. Ciemā apbūve atļauta. Tādēļ arī celtnes pamata forma ir mazliet dīvaina, ķīļveida. Tas tādēļ, ka būvnieki simtprocentīgi izmantojuši visu teritoriju, kuru iespējams apbūvēt," saka būvinspektors. Tiesa, par to, ka jāsamierinās ar šādas būves esamību, Keidāns nav priecīgs: "Iespējams, ka citviet šī būve iegūtu titulu par novitāti arhitektūrā, bet Papes kāpas tai nav īstā vieta."

Ja Rucavas novada dome mēģinātu aizliegt būvniecību, tas pašvaldībai izmaksātu astronomiskas summas vai arī ievilktos gadu desmitiem ilgos tiesas procesos, jo būvatļauja ir iedota un pamati ēkai likti.

Veicot neformālu aptauju, Kursas Laiks uzzināja, ka vairums Lietuvas pilsoņu zemes īpašnieku Papes pusē nodarbojas ar nelegālu uzņēmējdarbību tūrisma jomā – klienti no Lietuvas un norēķini skaidrā naudā. Ja skatās no šāda viedokļa – pēc papīriem rakstītā vasaras namiņa vietā var saskatīt divstāvu viesnīcas aprises dabā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas