Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Solidaritātes gājienā par sieviešu tiesībām Latvijā dodas vairāk nekā simts cilvēku

Šodien, sākot gājienu, lai aktualizētu sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības nozīmi Latvijā, pie Saeimas pulcējās vairāk nekā simts cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Pie Saeimas ar plakātiem rokās, lai aktualizētu šī gada gājiena galveno tēmu - vardarbība pret sievieti - pulcējās visu vecumu sievietes, vīrieši un bērni.

Cilvēkiem rokās bija plakāti ar tādiem saukļiem kā "Stulbi likumi kropļo sabiedrību", "Es neesmu vīrieša riba, mana riba nav boksa maiss", "Feminisms lamu vārds, vardarbība norma?", "#metoo", "Līdztiesība nāk par labu visiem dzimumiem", "Nē upuru vainošanai", "Roku rokā pret vardarbību", "Sievietes var pašas lemt" un "Sievietes vieta ir revolūcijā", kā arī daudzi citi saukļi, kuros bija vērojams plašs tematu loks, tostarp aktuālas tēmas - plānotais olšūnu ziedošanas aizliegums nedzemdējušām sievietēm un politiķu vidū strīdus radījušais jautājums par Stambulas konvencijas ratificēšanu.

Gājiena dalībniekus pie Saeimas uzrunāja biedrības "Centrs Marta" vadītāja Iluta Lāce, kura skaidroja, ka gājiena mērķis ir likt likumdevējiem aizdomāties par sieviešu tiesību nozīmi Latvijā. "Mēs pieprasām ieklausīties sieviešu stāstos, iestāties par sieviešu drošību, ratificēt Stambulas konvenciju un izturēties pret sievietēm ar cieņu," sacīja Lāce.

Viņa norādīja, ka svarīgi arī beigt vainot vardarbībā cietušās sievietes, tostarp vardarbības provocēšanā.

Dalībnieki gājienā devās saukli: "Ļaujiet sievietēm lemt!"

Top komentāri

reptilis
r
...vispār,žēl man šos ļautiņus un reizē dusmas ....žēl tos jaunos meitēnus,kurām smadzenes ""čakarē"" tās gājiena vecākās dalībnieces....uz tām gan ir dusmas....un vēl tie pāris sojas zēni:)))....,bet vispār šie gājiena dalībnieki to visu uztver ,kā atrakciju. Mums visas tiesības jau ir nodrošinātas Satversmē. Par vienlīdzīgām tiesībām būtu jācīnās musulmāņu kopienā ,bet tur neviena ""feministe""nelien....jautājums -kāpēc?
V.I.Ļeņins
V
"noderīgo idiotu" gājiens...Lasiet vēsturi, ļaudis!
Plakāti ar fakiem/vaginām
P
Bērnam, kurš ir noziedzīga nodarījuma, ekspluatācijas, seksuālas izmantošanas, vardarbības vai jebkādas citas nelikumīgas, cietsirdīgas vai cieņu aizskarošas darbības upuris, Ministru kabineta noteiktajā kārtībā bez maksas sniedzama nepieciešamā palīdzība, lai viņš atgūtu fizisko un psihisko veselību un integrētos sabiedrībā. https://likumi.lv/doc.php?id=49096
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 150

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Aptur Rigvir izplatīšanu Latvijā(6)

Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums Rigvir grupa pēc savas iniciatīvas pieņēmis stratēģisku lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu Rigvir izplatīšanu Lat...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas