Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +12 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

FOTO: Valsts policija demonstrē jaunos formas tērpus

Valsts policija piektdien prezentējusi jaunos formas tērpus.

Papildus jau prezentētajam Valsts policijas autotransporta jaunajam trafarējumam, izstrādāts arī pilnīgi jauns Valsts policijas formas tērpa dizaina paraugs. Tas ir mūsdienīgs, kvalitatīvs un vizuāli atšķirīgs no tā, kāds bijis līdz šim. Būtiski uzsvērt, ka jaunais piedāvājums formas tērpiem ir arīdzan funkcionāls – ērts un atbilstošs dienesta uzdevumu pildīšanai Latvijai raksturīgajos klimatiskajos apstākļos.

Formas tērpu dizains atbilst Eiropas policijas uniformu labākajiem standartiem, rūpīgi izvēloties apģērbu materiālus, ņemot vērā to funkcionalitāti un atbilstību apģērba pielietojumam. Formas tērpu izstrādē ņemtas vērā mūsdienu policijas formu prasības, tendences un efektīvākie risinājumi.

Policijas ikdienas formas tērpu komplektu dizains izstrādāts pēc daudzslāņu principa, savstarpēji papildinot komponentu materiālus un tehnoloģijas, kas paaugstina funkcionalitāti un formas tērpa ilgtspēju. Jaunās formas komponentos lietoti augstas redzamības krāsu materiāli, kas efektivizē policijas funkciju izpildi. Formas krāsu salikums izstrādāts ņemot vērā funkcionālās un estētiskās normas, kā arī radot vizuālu saderību ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstrādāto policijas auto jauno trafarējumu.

Jaunā Valsts policijas formas tērpa dizaina izstrādē, tāpat, kā jaunā policijas transporta trafarējuma izsrādē, domāts par tā sasaisti ar patriotiskām vērtībām un tradīcijām. Tādēļ jauno formas tērpu dizainā saglabāta zilā krāsa, kura raksturīga 1939.gadā izstrādātajam Latvijas Republikas policijas formas tērpam. Tāpat atjaunota tradīcija- radīta mūsdienīga parafrāze par vēsturisko Latvijas Republikas policijas formas laiviņcepuri – tā saglabāta kā raksturīgākais jaunā formas tērpa dizaina elements. Tostarp formu vizuālajā risinājumā integrēts latvju rakstu līniju kods. Šāds atstarojošo līniju ritms ir unikāls Eiropas uniformu kontekstā un harmonizē ar jaunā policijas trafarējuma dizainu.

Jaunās emblēmas pamatā iestrādāts simbols – valsts mazais ģerbonis, tādējādi piešķirot vairāk patriotisma un atbildības sajūtu, vienlaicīgi ģerbonis ir arī kā vairogs, kas simbolizē drošību. Jāpiebilst, ka mazais ģerbonis arī vēsturiski tika lietots policijas formas tērpos pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Vārda zīmei saglabāts Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstrādātais dizains, tādējādi veidojot saskaņotu vizuālo izskatu ar Valsts policijas transporta jauno trafarējumu.

Formas tērpa zīme – kokarde, vieno vēsturi, tagadni un nākotni. Tās centrālais motīvs astoņstaru zvaigzne – Auseklis redzams esošajā policijas karogā un vairogs karoga krāsās ar trīs zvaigznēm vieno valstiskuma un sardzes ideju.

Emblēmas un zīmes autors - dizaineris Jānis Birznieks.

Valsts policijas formas tērpu jaunā dizaina izstrādātājs, modes mākslinieks Bruno Birmanis. Pieredzes bagātais un dauzpusīgais modes mākslinieks Bruno Birmanis ar savu unikālo redzējumu un veikumu, Latvijas modē atstājis zīmīgas pēdas. Viens no pēdējā laika lielākajiem projektiem – autors Latvijas Olimpiskās komandas tērpu koncepcijai. Bruno Birmaņa darbus raksturo simbolisms, unikalitāte un pamatīgums.

Top komentāri

Ģirts
Ģ
Celtnieku/slēpotāju hibrīds. Katrā gadījumā neizraisa ne respektu, ne cieņu pret formā tērptu cilvēku. Tas uzraksts POLICIJA laikam orientēts uz "pūcēm", jo dienas gaismā pelēkus burtus uz gaiši zaļa fona ieraudzīt praktiski nav iespējams. Kā tie Birmaņi/Dāvidi dabū tos valsts pasūtījumus ? Viens izpaudās Līgo svinībās Krastmalā, otrs policistu pārģērbšanā par ceļmalas biatlonistiem.....
Enģeļa viesis
E
Ja policisti apmierināti, vērotājiem no malas jau tikai smukuma viedoklis. Lai izsakās pasi policisti. Tā izskatās pēc zviedru formām ( kopētas vai) bet vai ir tik ērtas?
Sweed
S
ZVIEDRIJAS stils !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas