Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

IZM aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina atsaukties vecākus, kuru atvases skolas gaitas sākušas sešu gadu vecumā.

Šādu aicinājumu IZM publicējusi sociālajā tīklā Twitter. Kā novēroja aģentūra LETA, uz to atsaukušies vairāki vecāki, kuru bērni pirmajā klasē devās sešu gadu vecumā. Tāpat atsauksmes raksta arī cilvēki, kuri pazīstot bērnus, kas šajā vecumā sākuši skolas gaitas.

Twitter lietotāju atsauksmes par sešgadnieku sūtīšanu skolā ir dažādas - vecāki, kuri norādījuši, ka viņu bērni sākuši iet skolā sešu gadu vecumā, nenovēro īpašas problēmas, taču tie, kuri stāsta par kādiem pazīstamajiem bērniem, norāda, ka ideja par sešgadnieku sūtīšanu pirmajā klasē neesot laba.

Kāds Twitter lietotājs savukārt pauda neizpratni, ka IZM šādu aptauju veic tikai tagad, kad reformas pieteikums jau ir izteikts.

LETA jau ziņoja, ka, izskatot IZM priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, Ministru kabineta komiteja (MKK) pirmdien lēma diskusijas par minēto jautājumu turpināt pēc divām nedēļām.

IZM izskatīšanai Ministru kabineta komitejā bija iesniegusi grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma. IZM sola, ka plānotais 1.klasē apgūstamais mācību saturs un metodika tiks veidota atbilstoši bērnu vecumposmu īpatnībām sešu gadu vecumā apgūstamajam, un netiek paredzēts, ka sešu gadus vecajiem bērniem būs jāapgūst tas, ko pašlaik mācās septiņus gadus vecie bērni. Tāpat IZM uzsvēra, ka vecākiem joprojām tiktu saglabāta iespēja savus bērnus skolā sūtīt arī septiņu gadu vecumā. Arī turpmāk saskaņā ar vecāku vēlmēm un ģimenes ārsta vai psihologa atzinumu pirmsskolas izglītības programmas apguvi varēs pagarināt par vienu gadu. Likumprojektu grozījumi gan paredz, ka turpmāk pamatizglītības apguvi nevarēs sākt no astoņu gadu vecuma.

Komitejas sēdes laikā tika secināts, ka vēl jādod laiks, lai IZM varētu sadarbības partneriem skaidrot reformas būtību un kliedēt mītus par sešgadnieku skolas gaitu sākumu. Līdz ar to jautājumu paredzēts turpināt skatīt 19.marta sēdē, savukārt valdības darbakārtībā tas, iespējams, varētu nonākt jau nākamajā dienā, 20.martā.

Vienlaikus Saeimā trešdien iesniegti sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv savāktie 10 000 parakstu par esošā skolas gaitu sākšanas vecuma saglabāšanu.

Top komentāri

cita pieredze
c
Jāsaprot, ka, atstājot izvēli, laist 6 vai 7 gados uz skolu, vecuma amplitūda klasē bērniem var būt pat teju pusotrs gads. Mazajās klasēs un, piemēram, sportā tā ir milzīga vecuma starpība. Padomājiet, kāda ir vecuma starpība starp Jānīti, kas dzimis 31. augustā un kuru palaiž skolā no 6 gadiem, tātad tieši 6 gadus un 1 dienu vecu. Un Ilzīti, kura dzimusi 31. decembrī un kuru vecāki nolēmuši laist skolā pilnos 7 gados, tātad 1. septmebrī viņai ir bez 3 mēnešiem 8 gadi.
Sieva
S
Pati sāku skolu 6 gados, meita arī. Neredzu problēmu tiem, kas ir gatavi. Nesaprotu, kāpēc jāsatraucas, ja likums nenosaka viennozīmīgi par pienākumu uzsākt skolas gaitas 6 gadu vecumā, bet ļauj vecākiem un bērnu dārza pedagogiem lemt par katra bērna individuālo gatavību? ! Es uzskatu, ka nevar aizliegt sākt 6 gados un nevar piespiest sākt 6 gados. Vecāki ir 100% atbildīgi par lēmumu.
io
i
nuuu, ziniet!Ja uz šī uzsaukuma pamata IZM gatavojas sev veidot aizstāvības faktus, tad tas ir vienos vārtos. Skaidrs, ka šeit vislabprātāk pieteiksies pozitīvās pieredzes pārstāvji, bet maz būs negatīvo pieredzes stāstu. Pajautājiet pedagogiem. Bet tiem jau ne, pateiks ne to, ko gaida! 30 gadu pieredze saka, ka pie esošā skolas režīma, klašu piepildījuma ir ļoti nopietni jāizsver šāds solis. Meitenes drīkst, zēni nē, jāizvērtē dzemdību pieredze, vai nav priekšlaikus dzimis bērniņš, uc.Pašai puika sāka ar 7 gadiem, nenožēloju ne mirkli, kaut gan uz 6 gadiem arī varēja. Par laimi, man bija brīnišķīga daktere, kuras viedokli es respektēju tad, kad bija lielā medicīnas karte jāaizpilda.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Kariņam izveidot valdību un nodrošināt tai Saeimas atbalstu:

Kopā nobalsojuši: 2769

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dārgās partiju vēlmes grib atlikt(35)

Nākamās valdības veidotājiem ir zināms, ka Ministru kabineta deklarācijas melnrakstā iekļauto priekšlikumu īstenošana šogad prasītu 660 miljonus eiro "no neesošas naudas". 2019. gadā nav...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas