Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

IZM uzsāks sarunas ar pašvaldībām par skolu tīkla attīstību

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šomēnes sāks sarunas ar katru no 119 Latvijas pašvaldībām par izglītības iestāžu tīkla attīstību, ņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas uzstādījumus, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) atzīst, ka "šobrīd konstruktīvas diskusijas par ilgtspējīga izglītības iestāžu tīkla izveidi ir būtiski svarīgas turpmāko lēmumu pieņemšanai". Viņasprāt skolu tīkla attīstību nevar veidot, neņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas uzstādījumus.

"Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, pašvaldībām, sadarbojoties ar citām ieinteresētajām pusēm, ir jāveido demogrāfiskajai situācijai un citiem faktoriem atbilstošs, racionāls skolu tīkls," pauda ministre.

14., 15. un 16. augustā ministrijā notiks sarunas ar 14 pašvaldībām - Liepāju, Rucavas novadu, Nīcas novadu, Grobiņas novadu, Pāvilostas novadu, Aizputes novadu, Priekules novadu, Vaiņodes novadu, Durbes novadu, Brocēnu novadu, Saldus novadu, Skrundas novadu, Kuldīgas novadu un Alsungas novadu. Sarunu norises laiku saskaņošana ar pārējām Latvijas pašvaldībām joprojām turpinās.

IZM jau 2019. gada martā lūgusi pašvaldībām iesniegt izglītības stratēģijas un skolu tīkla attīstības plānus turpmākajiem trīs gadiem, sacīja ministrijā. Balstoties uz sniegto informāciju, ministrija turpina diskusijas par ilgtspējīga skolu tīkla izveidi, tādēļ tiek rosinātas "viens pret vienu" sarunas ar ministri un citiem vispārējās izglītības nozares pārstāvjiem.

Sarunu temati aptver pašvaldības redzējumu izglītības iestāžu tīkla attīstībai, jautājumus par izglītības izdevumiem pašvaldībā, kā arī ministrijas piedāvātā četru reģionu bloka modeļa ietekme attiecībā uz jau šobrīd apgūstamajiem Eiropas Savienības līdzfinansētajiem projektiem pašvaldībā, stāstīja ministrijā.

"Izglītības iestāžu tīkla sakārtošana nozīmē pārdomātus pašvaldību lēmumus resursu lietderīgai izmantošanai, respektējot katra novada un plānošanas reģiona īpatnības un attīstības modeļus, taču vienlaikus sekmējot arī kvalitatīvas izglītības pieejamību ikvienam skolēnam", uzsvēra ministrijā.

Top komentāri

.
.
Latvijā par "attīstību", "optimizāciju" un "reorganizāciju" sauc skolu likvidāciju. Pirmās brīvvalsts laikā Latvijā tika atvērtas 310 skolas. Tagad skolas ir slēgtas ievērojami lielākā skaitā.
kas dārzā
k
Pirms kāda laika biju bijušajā smukā skolā pie Daugavas. Atvēršanā pats Ulmanis 30 gados piedalījies. Skaista vieta, apkārtne kā pasakā, bet kā zīmogs, ka kaut kas nav kārtībā stav nātrēs ieaudzis basketbola grozs un aizaudzis stadiona celiņš. Bijušajā skolā tagad ierīkots pansionāts. Varbūt labi ka tā, bet tas nozīmē ka šī valsts lēnām kļust par pansionātu. Bet vai pansionātā vajag tik daudz ministru un ierēdņu? Vai valsts apzinātu, pakāpenisku iznīcināšanu drikst ciniski saukt par attīstību? Tātad valdība ir paredzējusi valsts galu? Mēs kaut ko nezinam?
Andris
A
Traģikomiski, ja visliktāko variantu (likvidāciju) nosauc par vislabāko - par optimālo!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas