Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izstrādāts unikāls rīks lielo datu analīzei un ekonomiski pamatotu lēmumu pieņemšanai

Ceturtdien, 15. martā, Satiksmes ministrijā Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes mācībspēki prezentēs Latvijā unikālu pētījumu Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss, portāls Diena.lv uzzināja Satiksmes ministrijā.

Pēc prezentācijas satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) vadīs diskusiju, kurā piedalīsies pētījuma autori - Gundars Bērziņš, Irina Arhipova, Aldis Ērglis un SIA Latvijas Mobilais telefons prezidents Juris Binde -, valsts pārvaldes, pašvaldību un autoceļu jomas eksperti, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Pētījums sniedz precīzu informāciju par ekonomisko aktivitāti Latvijas reģionos reālā laika režīmā un nodrošina iespēju pamatoti argumentēt un lemt jautājumus, kas skar arī Satiksmes ministrijas kompetencē esošus jautājumus, piemēram, autoceļu tīkla atjaunošana un investīciju atdeve. Pētījums arī nodrošina iespēju novērtēt un prognozēt ekonomiskās aktivitātes izmaiņas konkrētu pašvaldību līmenī.

Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss ir vērtīga pētījumu platforma ekonomisko datu analīzei reālā laika režīmā - pamats datos balstītai lēmumu pieņemšanai nacionālā un reģionālā līmenī.

Pētījuma fundamentāls ieguldījums ir pastāvīgi atjaunināms Latvijas reģionu uzņēmējdarbības indekss, kas balstīts mobilo tālruņu zvanu un SMS datu ierakstos u.c. ekonomiski nozīmīgos datos.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus pensiju 3. līmenī?

Kopā nobalsojuši: 225

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Ledus sastrēguma dēļ skatam pazudusi Ventas rumba(5)

Ledum un vižņiem piepildot upi, sestdien tikpat kā nav redzama Ventas rumba, liecina video tiešraide Kuldīgas novada pašvaldības mājaslapā. Arī vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos pauduši izbrīnu...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas