Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Ja algas neaugs, būs skolotāju bads

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
lauksaimnieks
l
Kaunējušies būtu par badu runāt! 2 mēnešus atvaļinājums vasarā nav nevienā citā profesijā. Ja grūti! skolā, lai strādā lauksaimniecībā, tad būs salīdzināšanas iespējas un sapratīs patiesās grūtības...
niks
n
Kā tad nav 2 mēnešu atvaļinājums arī citiem - Saeimas deputāti pirms Jāņiem aiziet, septembra sākumā atgriežas un pa vidu vēl brīvdienas kā bērniem.
 • 1
 • 0
aha
a
vai tad starp migrantiem no Eritrejas nav skolotāju, tikai inženieri?
Tālis
T
Ministres paziņojumam, ka bērni nav ministrijas uzmanības centrā (bērnu ēdināšana neesot ministrijas funkcija), varētu sekot pziņojums, ka skolotāji nav ministrijas jautājums, jo ministrijas uzdevums esot izstrādāt izglītības programmas un saturu. Pārējo lai kārto "zaķītitis".
ta nu gan
t
Cik tā Izglītības ministre drausmīgi ģērbjas!
ee
e
Beidziet nu par to skolotāju badu! Ieiet klasē un gadu gadiem atkārtot vienus un tos pašus tekstus, par ko vēl naudu saņem. Lai ministrija izgudro stundas videokonferenču formātā. Pāris normālu skolotāju, kas spēj ieinteresēt, un problēma atrisināta. Ir IT laikmets. Tik vien klasē vajadzīgs no pieaugušajiem kā apsargs, lai skolasbērni ziepes nevāra. Videostundas ir mūsu nākotne. Lēti un pārpalikušies skolotāji lai iet lielveikalos pie kases vai laužas politikā.
..
.
Videostundas? Lai jaunie prāti vēl vairāk atrofējas? Jau tagad ir par traku. Pastaigā pa skolu - visiem acis telefonā gan starpbrīžos, gan stundu laikā. Skolnieki ir dažādi nevis vienādi roboti, kuriem uzreiz pielec redzētais. Ir nepieciešami pedagogi, kuri strādā un palīdz attīstīt domāšanu tiem, kuriem prāts nav tik ass.
 • 15
 • 1
tedis
t
Regulāri lasu žēlabas par to, ka trūkst skolotāji, mediķi, policijā izmeklētāji u.t.t. Tajā pašā valsts par SAVIEM līdzekļiem budžeta grupās augstskolās katru gatu sagatavo simtiem mediķu, pedagogu, juristu. Kāpēc viņiem neliek , teiksim, 5 gadus atstrādāt valstij par apmaksāto izglītību? Ja tā būtu, jauno speciālistu netrūktu.
malāstāvētāja
m
"Skolotāju bads" iestāsies dabiski brīdī, kad izbeigsies padomju akadēmisko izglītību ieguvušie, kuriem bez akadēmiskās kvalifikācijas bija arī pedagoģiskā, paliks pedagoģisko augstskolu nu tādi/nekādi (piedodiet, bet ģimnāzijās bez papildus akadēmiskās apmācības tādus gan nevajadzētu iekšā laist) un akadēmisko izglītību ieguvušie, kuriem nebūs tiesību skolas durvis virināt un diezin vai tie akadēmisko izglītību ieguvušie rausies vēl tērēt ne mazu naudu. lai iegūtu pedagoģisko izglītību. Jūrmalas gatve-nu nav normāli tur viss. kaut kāda naudas pumpēšanas industrija, bet ne valstiski nepieciešama pedagogu sagatavošana. Pašlaik neredzu, kur, kā tiek gatavoti tie, kuriem vajadzēs dzīvē ieviest Skola2030 idejas (es te domāju tos, kuri tagad sāk apgūt tā saukto pedagoģiju bez priekšmeta vai kā citādi). Varbūt arodbiedrībai beidzot vajadzētu turēt rūpi par nozari kopumā nevis tikai rūpēties par algu pielikumu, kas automātiski palielina arī ieskaitījumu no biedru naudām.
gunta
g
Mazajās klasītēs pirms pāris desmit gadiem bija skolotājas ar vidusskolas izglītību , bet skolēnu skaitam mazinoties tika izvirzīts lozungs tikai ar augstāko izglītību , tas būtu pamatīgi jāatceļ , jo prasības nerimsies , pat zolīdās valsts iestādēs ,, tauta ,, pat apzināti nestrādā jo nevar atļauties viegli iekrāt naudu dārgiem ārzemju ceļojumiem .
Arnolds Baltnēģeris
A
Bet vai nav tā, ka skolotāji kļuvuši par tādiem nedaudz izspiedējiem, principā turot ķīlniekos mūsu bērnus? Jebkurā profesijā ir savas grūtības, bet neesmu dzirdējis, ka vēl kādas profesijas pārstāvji tik kategoriski kā pedagogi un mediķi nepārtraukti pieprasītu maksāt vairāk. Ja jau tie 700 eur ir tik maz, varbūt jāizvēlas cita profesija, kur maksā tūkstošus, jo Latvijas mērogā (izņemot Rīgu) tas vēl ir labs atalgojums.
SKALPIS
S
Un paši vainīgi, ka kategoriski neprasa. Un ja paši neprasa, tad nevajag vainot tos, kas prasa.
 • 4
 • 0
Marks69
M
Skolotāju Trūkums - kā tad Valmierā Skolotājas ar Maģistra grādu jau 2 gadus nevar darbu dabūt... Visās Valmieras Skolās skolotājas savāc 2-3 slodzes, lai tik nebūtu brīvā vieta un nebūtu jāņem darbā. Pēc tam raud ka ir daudz darba un nervi redz neturot. Atlikušās brīvās vietas ir Fizika, Ķīmija 0,4 slodzes...
gunta
g
Pirms pār desmit gadiem bija ne tikai tukšas palīgtelpas bet arī istabiņas skolotājām , tāpēc varēja strādāt patālāk no dzīves vietas , kvalitāti jau pie mums neviens nekontrolē , direktori parasti pasniedz zīmēšanu ar nulles saprašanu , ka tik nauda nāk .
 • 5
 • 3
Ai_Gars
A
Izglītības lieta ir pārāk nopietna lai nodarbotos ar reketu - kādu uzskatāmi personificē. I.vanaga. Lūdzu - vispirms kavalitāti, un tad runāsim par atalgojumu! Gadu desmitus notikusi experimentēšana ar mācību programmām - lasi - ar mūsu jauno paaudzi, ar nākotni...
Zīlēšana kafijas biezumos
Z
Pieaugs vai tikai varētu pieaugt?
Kx
K
Nesen bija nopublicēts Siguldas skolas direktora pārdomas - viņš jau norāda, ka algas ir tikai viens iemesls skolotāju trūkumam, nopietns iemesls ir tas, ka skolotāju kolektīvi ir čūsku bedres (pārtulkojot "pedagogu kolektīvs ir gana savdabīgs un iekļaušanās tajā ne vienmēr ir veiksmīga, kas var aizbiedēt jaunos pedagogus") , skolas neprot sadarboties ar vecākiem (no viņa pozīcijas " jo vecāki arvien biežāk iet uz konfliktu ar pedagogiem un dusmojas, kas skolotājiem pamatīgi sarežģī darbu").
gunta
g
Par čūsku bedrēm Latvijā var piekrist vientuļas sievietes , dārgi ceļojumi , problēmas radiem , vai arī pie mums ir sievietes kas mīl rupji lamāties kā super dzērāji , nēsā tautiskus kostīmus un melo kontrolētājiem , līdzēt var vienīgi novērošanas kameras un lielas algas vīrietim direktoram
 • 5
 • 6
vārds pret vārdu
v
Kolektīvi ir ļoti dažādi. Iespējams, ka direktoram, kurš ir gana jauns un iesūtīts kādā skolas kolektīvā, varētu būt grūti to savākt. Bet ir ļoti daudzas skolas (īpaši mazās), kur skolotāji ir ļoti koleģiāli. Un darba kolektīvu visvairāk sašķeļ netaisnība, necaurspīdīgums slodžu un darba samaksas ziņā.
 • 18
 • 2
Elementāri
E
Tāpēc ministrei ir vajadzīgs ieilgušais skandāls ar Muižnieka apstiprināšanu, lai novērstu uzmanību no aktuālām izglītības nozares problēmām
Sākt ar pamatiem, nevis jumtu
S
Varbūt to jautājumu skatīt globālāk, un likvidēt to bezjēdzīgo 12 klašu sistēmu. Agrāk bija 11 klases, un visiem bija labi. Tagad mākslīgi pielikts viens gads, kas radījis arī milzīgus valsts naudas tēriņus. Ietaupītos ne vien miljoni, bet pat miljardi. Pēdējā 12. klasē notiek lielākoties nevis mācīšanās, bet gan mācību imitācija, t.i. vielas atkārtošana.
Vai nacionālās īpatnības
V
Krievu un latviešu plūsmai - no padomju laika mantotās atšķirības, 11 un 12 klašu sistēma. Kurš ir ieguvējs, kāds šobrīd tam ir pamatojums. Augstākā izglītība, maģistra grāds - 5 gadi.
 • 7
 • 1
kopsakarības
k
Klases ir 12, Vācijā, piemēram, 13. Savulaik 1. klasīte bija vēl bērnu dārza līmenī. Sākumskolās pat ieprojektēja bērnu guļamtelpas, kā bērnu dārzā. Ar laiku viss mainījās, tomēr augstskolas izglītību iespējams iegūt 3 gados, agrāk bija jāmācās vismaz 5 gadus. Tā ka nekāds ietaupījums nesanāks, jo reāli jau mācīšanās laiks ir saīsināts.
 • 5
 • 6

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VM atgādina, ka Lieldienās ciemošanās ir aizliegta(13)

Šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas