Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Pedagogi

Jaunajā gadā pedagogi par stundas likmi saņems vismaz 9,54 eiro

Valdība otrdien pieņēma grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos par pedagogu darba samaksu un kārtību, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu darba samaksai pašvaldībām, lai nodrošinātu pedagogu darba samaksas pieaugumu saskaņā ar pavasarī apstiprināto zemākās darba samaksas likmes grafiku.

Izķer kā karstus pīrādziņus

Pedagogu paaudžu nomaiņas lēnie tempi arvien jūtamāk atsaucas uz izglītības sistēmu. Maz ir to jauniešu, kuri studē pedagoģiju, bet vēl mazāk ir to, kuri aiziet uz skolu un tur arī paliek. Tāpēc nav brīnums, ka topošos pedagogus jau pirmajā kursā direktori izķer kā karstus pīrādziņus. Arī Mārtiņš Mārcis Pavļukovskis vienlaikus gan vēl studē Latvijas Universitātē, gan Rīgas 47. vidusskolā māca skolēniem ķīmiju un matemātiku, audzina ceturto un vienpadsmito klasi.

Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ar stipendijām topošajiem pedagogiem plāno aizpildīt vakances izglītības iestādēs

Lai veicinātu atbalstu studiju laikā, tematiskās jomas Pedagogu izglītība un izglītības zinātne programmu grupas Pedagogu izglītība studējošajiem plānots piešķirt stipendiju 300 eiro apmērā konkursa kārtībā, izriet no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas iesniegti saskaņošanai atbildīgajām institūcijām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide