Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Kādā izglītības iestādē pat ceturtā daļa pedagogu neprot valsts valodu pietiekamā līmenī

Kādā izglītības iestādē ceturtdaļai pedagogu valsts valodas zināšanas atzītas par neatbilstošām noteiktajām prasībām, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča.

Juhņēviča sacīja, ka akreditācijas procesā eksperti nereti konstatē, ka pedagogu valsts valodas prasmes nav atbilstošas noteikumos noteiktajam augstākajam līmenim. Konstatējot šādu nepilnību, IKVD vēršas Valsts valodas centrā, kas veic nepieciešamās pārbaudes.

Juhņēviča pastāstīja, ka vienā no pārbaudes gadījumiem no 35 izglītības iestādes pedagogiem deviņiem pedagogiem tika atzīta neatbilstošas valsts valodas prasmes. "Tas bija kritisks gadījums," atzina IKVD vadītāja.

Viņa skaidroja, ka pedagogiem, kuriem tiek konstatētas neatbilstošas valsts valodas zināšanas, tiek uzdots pilnveidot savas latviešu valodas prasmes.

Top komentāri

smits
s
Nu kā, sakiet man, lūdzu, kā tas var būt!? Kas mēs esam par valsti galu galā, ja šādas kroplības var būt izglītības sistēmā!?
skolmeistars
s
nu un kā Jūs domājat šitajās menšinstvu skolās kur skolotāji analfabēti , nejēdz valsts valodu , tiks atrisināts jautājums par apmācībām valsts valodā? beidziet taču kropļot izglītibas sistēmu Latvijā un pārtrauciet finansēt šīs nacmenšinstvu skolas , un tad arī pietiks finansējums skolām kurās apmāca valsts valodā , bet ja Rīgas krievu pašvaldība finansēs krievu skolas tad diplomus ar krievijas ģerboņiem , kurus Latvijā par pillu neņems
Deokupācija
D
Okupanti ar nepatiku mācās reiz pakļautās un tagad brīvību atguvušās latviešu tautas valodu. Savukārt sveštautieši neokupanti latviešu valodu iemācās 3-6 mēnešu laikā un viņi ar lielu cieņu izturas gan pret latviešu valodu, gan kultūru. Toties okupanti un kolonisti labi atceras savas privilēģijas un cer, ka atnāks Putins Huilo un vēlreiz "pievienos" Latviju.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Vēsture Dienā: Prieks bez medaļām

Jāsaka skaidri: 2014. gada ziemas olimpiskās spēles Sočos Latvijas sporta fanus bija izlutinājušas ne pa jokam. Pat ja neņemam vērā pēc dopinga skandāliem veiktās izmaiņas, Sočos tika izcīnīts medaļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas