Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kaislības ap viesnīcu, kuras vēl nav

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
hmm
h
Skice izskatās nepieņemama. Padomju funkcionālisms Vecrīgā neder.
stalkers
s
Visa šī megabūve spilgti raksturo pašreizējās RD totālu trulumu un problēmu veidošanu nākotnē : Jau tagad Vecrīgā ir saspiesti, viss ir piebūvēts, ja vēl brauc auto, tad vispār...un pēkšņi šajā vietā vēl kāds būves viesnīcu, kas loģiski, ka vairos sastrēgumus. Par tām stratēģijām, ka vecrīga jāatbrivo no auto es varu tikai smīnēt - visā Eiropā vecpilsētās ir auto un pie viesnīcām autobusi, takši....ausainais muļķis varbūt arī tur ir izdomājis, kādu velojoslu uzzīmēt, lai pačakarētu vadītājus ?! Ir jādomā, kā saspiestajā Rīgā radīt vairāk vietas dzīves telpai un ar jaunu pārvadu būvniecību novirzīt auto tālāk no centra, bet RD truliķi tā vietā izvēlās vēl vairāk piebūvēt vēsturisko centru un sataisīt vēl lielākus štoperus ar stulbām velojoslām pa kurām tāpat neviens nebrauc !
Idiņi
I
Vecrīga ir izstaigājama - 5min no viena gala līdz otram, auto ārā no Vecrīgas!
 • 0
 • 0
Prieks
P
Lai būvē bordeli un prieka namu.Tāds gan Rīgā trūkst.
.
.
Šim murgam nav vietas vecrīgā ! Būvējiet to ostā velns parāvis.
!
!
Virsraksts pastulbs. Blakus jau viens mēsls ir - Triangula sūdbastions, kas sabojāja gadsimtiem veco Vecrīgu.
!
!
Pat laucinieks, iebraucot Rīgā, var pamanīt vēsturisko Vecrīgas līniju, bet Laimiņa, onalizējot, nespēj. Tie jau nav arhitekti, bet postītāji, kas to visu izdarīja.
 • 0
 • 0
Laimiņa
L
Jap jap, šitais ar sabojās butaforijām piebāzto strēlnieku laukumu - sākot jau ar "gadsimtiem seno" Melngalvju namu
 • 0
 • 1
.
.
lai saved kārtībā kungu ielu. pie tranvaja līnījas tur vispār ir graustu rajons!!!
Ieva
I
Kiršteins, starp citu, pareizi saka, jo iecerētās viesnīcas apkārtnē sastrēgumi ir ikdienišķa parādība, tā kā štrunts par stāvvietām, taču
Gide
G
Jā, būvējam tik augšā jaunas viesnīcas, bet nevienam pat prātā neienāk risināt problēmu, kā pie šīm viesnīcām pievest tūristu grupas ar autobusiem un kur pēc tam šos autobusus novietot. Ne jau tikai rīdzinieku autobusi ved tūristus, ir daudz lietuviešu, vācu, franču un citu valstu autobusi, kuriem būtu nepieciešama stāvvieta vismaz viesnīcas tuvumā, ja ne pie pašas viesnīcas. Mēs dikti gribam tos tūristus, bet par šo problēmu neviens nedomā. Nu nevar tūristi ar koferiem rikšot no ostas uz vecpilsētas viesnīcām! Toties lobētajiem takšiem gan vienmēr vieta atrodas. Strēlnieku laukums būtu ideāla vieta vismaz 30 autobusiem, ja tās apmalītes, kas tur stāv vēl no padomju laikiem, nolīdzinātu, laukumu noasfaltētu un savilktu slīpās līnijas autobusiem. Vai kāds no domniekiem, kuri turpat blakus vien sēž, ir pavērojis, kas notiek, kad Rīgā ienāk kruīza kuģi? Tā vien šķiet, ka nevienai no atbildīgajam personām vispār nav skaidrs, kā notiek tūristu plūsma mūsu pilsētā, bet tā vietā, lai pakonsultētos ar speciālistiem, paši kaut ko fabricē uz savu galvu :(
Janovič
J
tēma, kur novietot autobusu ir Pillsēttplānošanas un Satiksmes/Transporta departmenta apvienotā problēma, vai var ierobežot ar aizliegumu celt/rekonstruēt viesnīcu uzņēmēju vēlmi blefot, ka var piebraukt ar autobusiem (samazinās šeit apjomu par 20%, tas neatrisininās "bēdu"), Vecrīgā vēl 5 viesnīcas ieplānotas un 5 būvē/rekonstruē- kur šos autobusus liks projektos ir: 1)Kungu iela blakus Kamārina namam (V.Muh...), 2)Minsterejas iela pie 11.nov krastmlas (V.Muh...), 3)Kungu/Minstrejas/Pasta "Mariott" (KunguAvots, Knuts...), 4)Tirgoņu 1 (Doma Laukuma lielākais Alus dārzs), 5)Jēkaba iela un Meirovica buļvāris ar skatu uz Nac Teātri, ... gan jau vēl kāds sapņo/skicē būvē/rekonstruē: 1)Kaļķu 20, 2)Jēkaba 22/24, 3)bij.Rīga=Kempinski, 4)Vaļņu iela 41 "Wellton" (V.Muh...), 5)nezinu, ar kādu noslogoj bij deROME strādā, no ārpuses izskatās ka ar 20%,vai plānota rekonstr.
 • 0
 • 0
Gide
G
Janovič, nevajag man stāstīt to, ko es zinu :) Ar autobusiem brauc arī tādi tūristi, kuri dzīvo 5* viesnīcās, kaut kā jau viņiem no lidostas ir jātiek uz to viesnīcu :)
 • 0
 • 0
Janovič
J
tūristi ar autobusiem ir ekonomiksi ceļotāji un parasti dzīvo mazliet nost no tiešā Centra, bet ja tomēr grib centrā, tad izmanto lielos kompleksus ar lētajām cenām, piemēram, Radisson-Latvija, vai 2 viesnīcas pie stacijas Elizabetes iela (MErcure un Tallink), utt. Vecrīga ir individuālajiem tūristiem / uzņēmejiem / uzņēmēju grupiņām. Un ja atrisinās (nezinu kā) īslaicīgās stāvvietas pie strēlniekiem/RTU, tad šī viesnīca būs tuvākā (no gājēju maršruta loģistikas). Vai vispār šeit vajadzīga būve, cik liela. būves funkcijas un vizuālais ir citi jautājumi, par ko sabiedrība "šumējas"
 • 0
 • 1
Ilmārs
I
Pirmais, ko man izsauca atmiņā redzētās skices, Damaskas ainas, kāda tā ir tagad - ēku drupas. Kaut kas no tā iezīmējas šajā projektā. Varbūt tieši tā ir mūsu nelaimīgā laikmeta iezīme - karš. Ēka ir absolūtā kontrastā ar esošām ēkām. Kādreiz intelektuāļi šausminājās par Eifeļa torni, kas "izkropļo Parīzes izskatu". Kur tad vēl Pompitū centrs no tuvākiem laikiem. Cilvēki pierada un tagad tie ir simboli. Taču sakiet, ko gribat, pirmais iespaids personīgi man, neesmu gan nekāds speciālists - tā ēka atgādina kādas ēkas drupas. Ja tā ir mākslinieka koncepcija? Vajadzētu pajautāt autoram tieši, ko viņš ar šo ēku ir domājis? Kas bijusi pamatideja? Mūsdienu arhitektūra jau vispār bieži atgādina drupas, kā tas iederas gaidāmās iznīcības laikmetā.
3.14
3
Uz priekšu! Ķēzam Vecrīgu ārā. Nepietika ar Triangula bastionu. Tagad šo te betona kluci - viesnīcu ķepināsim. Ja neņemtu kukuļus, tad nebūtu ne bastiona, ne viesnīcas. Bet ir jau paņemts un atpakaļ ceļa nav. Diemžēl.
JURIS PAEGLE arhitekts
J
Rīdzinieki instinktīvi pareizi novērtējuši parādīto viesnīcas projektu, jo tas jāatzīst, ka šim projektam nav oriģinālas iezīmes, bet tas ir pārzīmēts no pasaulē daudz redzētiem prototipiem. Kaut arī Kronbergs nicīgi izsakās par Melngalvju namu, kā kopiju, tas tomēr ir oriģināls. Viņa atrašanās "Pieminekļu padomē" jau daudzus gadus arī ir divdomīga.
blondine
b
Arhitekts Kronbergs ir ļoti talantīgs, un visas viņa projektētās būves ļoti labi iekļaujas pilsētvidē. Manuprāt, ir jāpievērš uzmanība citai, ļoti milzīgai problēmai, kas gadiem pastāv Latvijā, - bieži vien publiskajās apspriešanās un sākotnējā projektā tiek apstiprināta pavisam cita celltne, bet gala beigās, kad tā tiek uzcellta, tā izskatās pavisam savādāk, jo būvniecības laikā tiek izdarītas nemitīgas izmaiņas projektā. Gala beigās fasādes tiek vienkāršotas (kā, piemēram, Z torņu gadījumā, kad no sākotnējās ieceres vairs nekas nav palicis pāri), tiek radīti kaut kādi mistiski papildinājumi kā tas bija Zolitūdes Maksimas gadījumā un tā joprojām. Un interesanti, ka to visu kāds saskaņo...
Murgs
M
Kronberg, tu esi murgs. Arhitektūras diplomu esi ieguvis padumju laikos , norakstot kursa darbus, diplomdarbus. Aizbrauc uz Berlīni, Drēzdeni!!! Duraja golova!
bjenāle
b
Varbūt to skaistumu San Marco laukumā iebūvēt?
Karš nebūvē
K
Varbūt nekomentē, ja nespēj ieraudzīt atšķirību starp laukumu kā apzināti radītu publisku vidi un kara laikā nopostītu kvartālu?
 • 2
 • 4
Sika
S
Izprojektēta kārtējā kaka. Būtu risinājuši kaut ko līdzīgu jūgendstilam, lai iekļautos Vecrīgā, bet, nē, kārtējo kluci. Kas notiek ar arhitektiem? Samēslo visu Rīgu ar bluķu kakām. Vislielākai klucis pļavas vidū VID ēka.
Sika> Viestartam
S
Neesmu arthitekte un neiedziļinos stilos. Man nepatīk tas, ko redzu. Rīga ir pietaisīta (piekakāta ) ar šiem "arhitektoniskiem brīnumiem". Negaumīgi, neglīti un viss! Lai neprojektē sūdus, uz ko galva jāgriež prom no nepatikas.
 • 2
 • 0
Viestartam
V
taisnība par jūgendstilu, bet izgītots arhitekt vecpilsētā ēku plāno tā, lai tā būtu moderna un reizē iekļautos apkārtnē. Ja viņš to nespēj, tad viņam tur nav ko pūlēties.
 • 5
 • 1
Viestarts
V
Zināšanai - Vecrīgu neraksturo jūgendstils, tur prevalē citi stili. Turklāt izglītoti arhitekti nereplicē vēsturiskos stilus.
 • 3
 • 1

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas