Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +21 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Konferences Bankas mainīgajā pasaulē ietvaros SKDS veic pētījumu par finanšu sektoru

Konferences Bankas mainīgajā pasaulē ietvaros pētījumu centrs SKDS veic socioloģisko pētījumu par šobrīd notiekošo finanšu sektorā, portālu Diena.lv informē Tiesību zinātņu pētniecības institūtā (TZPI).

Finanšu sektors pēdējos gados piedzīvo radikālas pārmaiņas – parādās virkne jaunu pienākumu un funkciju. Detalizētāka kļūst klientu finanšu plūsmas izpēte, bankām darba apjoms pieaug. Savukārt klientiem jārēķinās ar jauniem banku jautājumiem par savu labklājības izcelsmi un darījumiem.  Lai saprastu, kāda ir sektora dzīvotspēja nākotnē, ir nepieciešamas pētnieku un ekspertu diskusijas, apvienojot tiesību zinātnieku, finansistu, ekonomistu un digitālo tehnoloģiju pārzinātāju kompetenču jomas, uzsver TZPI, kas kopā ar Banku augstskolu un sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un informatīvajiem atbalstītājiem Dienas Bizness, Jurista Vārds un Lursoft rīko zinātnisku konferenci Bankas mainīgajā pasaulē.

Lai padziļināti izpētītu sabiedrības viedokli par šobrīd notiekošo finanšu sektorā, konferences vajadzībām pētījumu centrā SKDS ir pasūtīts pētījums. Aptaujas ietvaros tiek aptaujāti gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji. Kā teic SKDS direktors Arnis Kaktiņš: "Šis pētījums iezīmēs sabiedrības izpratni par valstsvīru identificētajām problēmām finanšu sektorā, kā arī tās vērtējumu par padarīto, lai šīs problēmas risinātu. Manuprāt, tas būs labs pamats ekspertu tālākām diskusijām!"

Konferencē, kas notiks 2020.gada 22.aprīlī, ar referātiem uzstāsies zinātnieki, lietpratēji un arī amatpersonas no Banku augstskolas, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra u.c.

TZPI ir sabiedriskā labuma organizācija, kas pēta ar dažādām tiesību apakšnozarēm saistītus tematus, veicinot lietpratēju un ekspertu diskusijas, kā rezultātā nonākot pie izpratnes par valdošo viedokli profesionāļu lokā. TZPI ir organizējis zinātnisko konferenci Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā, starptautisko zinātnisko konferenci Reliģisko organizāciju darbība publiskās institūcijās, kā arī zinātnisko konferenci Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā.  Balstoties uz TZPI rīkoto konferenču materiāliem ir izdotas grāmatas: Tiesas un mediju komunikācija. Sabiedriskā viedokļa un mediju ietekme uz taisnīgu tiesu, Religious assistance in public institutions, Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība. Valsts pārvalde, Bizness. Jurisprudence.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas