Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kopš ASV paziņojuma par plānotajām sankcijām no ABLV Bank izņemti 600 miljoni eiro

Pagājušās nedēļas laikā kopš ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) paziņojuma par sankciju plāniem pret Latvijas komercbanku ABLV Bank no tās izņemti 600 miljoni eiro, pirmdien preses konferencē sacīja ABLV Bank valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

Viņš uzsvēra, ka Eiropas Centrālās bankas lēmums uz laiku noteikt maksājumu ierobežojumus ir ABLV Bank labā, lai tā varētu stabilizēt situāciju un sakārtot lietas.

Bernis atzina, ka ir nepieciešams laiks, lai stabilizētu ABLV Bank darbību.

Vienlaikus viņš norādīja, ka ABLV Bank likviditātes, kapitāla pietiekamības rādītāji ir stipri virs regulatora noteiktā līmeņa.

Sarežģījumi esot saistīti ar grūtībām piekļūt pie pašu līdzekļiem, kas izraisa papildu spiedienu uz bankas tekošo likviditāti.

Pirms ECB lēmuma ABLV Bank bez kavējumiem izpildījusi visus maksājumus, izņemot maksājumus ASV dolāros.

Ar mērķi ir panākt noteikto ierobežojumu atcelšanu otrdien ABLV Bank pārstāvji ECB vadībai prezentēs jauno situācijas stabilizācijas plānu un plānu tuvākajai nedēļai. Šie plāni tiks iesniegti arī Finanšu kapitāla un tirgus uzraudzības komisijai.

Kā ziņots, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), izpildot ECB instrukciju, nedēļas nogalē ārkārtas sēdē nolēma ABLV Bank uz laiku noteikt maksājumu ierobežojumus, liedzot veikt debeta operācijas klientu kontos jebkurā valūtā.

FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš sacīja, ka šāds lēmums pieņemts, balstoties uz ECB instrukciju. "Finanšu uzraudzības iestāžu pamatuzdevums ir stabilitāte kopumā sektorā, tas arī galvenokārt ir ņemts vērā, vienojoties par šādu lēmumu. Turpināsim veikt nepieciešamās uzraudzības darbības sadarbībā ar ECB un informēsim par notikumu attīstību," viņš teica.

ECB norāda, ka šāds lēmums nepieciešams, lai dotu ABLV Bank pietiekamu laiku pasākumu veikšanai, kas stabilizētu esošo situāciju. Ierobežojumi ABLV Bank ir stājušies spēkā no pirmdienas, un tie būs spēkā līdz nākamajam FKTK lēmumam.

FinCEN pagājušajā nedēļā paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas ABLV Bank par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. FinCEN publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka ABLV Bank vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Savukārt ABLV Bank pārstāvji iepriekš norādīja, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka izskata iespējas, lai FinCEN pārskatītu savus priekšlikumus. "Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus," uzsvēra bankā.

Tāpat bankas pārstāvji apgalvoja, ka ABLV Bank un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ FinCEN paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams.

Pēc aktīvu apmēra ABLV Bank 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem - Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei - uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas pamatkapitāla. ABLV Bank obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā. ABLV Bank atrodas tiešā ECB uzraudzībā.

 

Top komentāri

no malas skatoties
n
Izrādās, kas atgādina PAREX bankas sbrukuma scenārījs. Bāleliņi glābs krievijas banku un paliks ar pliku pakaļu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mazsalaca tiesāsies, lai saglabātu patstāvību(12)

Mazsalacas novada dome ir starp tām pašvaldībām, kas vērsusies Satversmes tiesā, apstrīdot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā paredzēto Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas, Ramatas, Sēļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas