Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ABLV Bank

ABLV Bank pamatlietā astoņi aizturētie, izmeklētāji pēta 12 gadu periodu

Sestdien, 13.jūnijā sāktajās un šonedēļ turpinātajās kratīšanās likvidējamajā ABLV Bank un ar to saistītās adresēs – kopā 46 vietās – piedalījušās 230 amatpersonas, galvenokārt no Valsts policijas. Tikpat iespaidīgi ir arī citi ar šo tā dēvēto ABLV pamatprocesu saistīti skaitļi. Divi simti bankas klientu, miljardu eiro apgrozījums, simti tūkstošu transakciju 12 gadu periodā (no 2006.līdz 2018.gadam) – ar šādu informācijas apjomu operē izmeklētāji, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

ABLV Bank likvidatori atguvuši 749,2 miljonus eiro

Kopš darbības uzsākšanas un līdz 2019.gada 31.decembrim ABLV Bank likvidācijas komiteja kopumā ir atguvusi bankas aktīvus 749,2 miljonu eiro vērtībā, teikts bankas paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

ABLV 50 miljonu lietā vainotais Ivanovs apgalvo, ka Baltkrievijas specdienesti izmanto Latviju, lai izrēķinātos ar viņu

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas faktu caur likvidējamo ABLV Banku, publiski nosaukusi personu grupu, kura, pēc prokuratūras izmeklētāju domām, veikusi šo noziedzīgo nodarījumu. Kā noziedzīgā grupējuma vadītājs minēts Krievijas pilsonis Vjačeslavs Ivanovs. Pagājušonedēļ Šveicē Ivanovs sniedzis interviju žurnālām Dienas Bizness, stāstot gan par notikumiem, kas risinājušies pirms 10 gadiem Baltkrievijā, gan pavisam neseniem faktiem.

de facto: Slepens protokols atklāj, kā Latvija gatavojās Moneyval eksāmenam

Banku asā attieksme pret uzņēmējiem un ABLV Bankas pienesums statistikas uzspodrināšanai - šie bijuši daži no tematiem, ko pērn novembrī pirms stāšanās Eiropas Padomes komitejas Moneyval priekšā pārsprieda Latvijas amatpersonas. LTV raidījumam de facto bija iespēja iepazīties ar sēdes protokola saturu.

ABVL Bank likvidators: Valsts institūcijas raisa ažiotāžu, nevis korekti informē

Es domāju, ka visu interesēs ir tikt galā ar visām pārbaudēm, lai tiešām nonāktu līdz patiesībai par to, kas ir noticis un kas nav noticis, lai liktu arī beidzot punktu visām spekulācijām, – intervijā Romānam Meļņikam apliecina likvidējamās AS ABLV Bank likvidators, likvidācijas komitejas loceklis Andris Kovaļčuks

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide