Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ABLV Bank

FKTK apstiprinājusi ABLV Bank klientu pārbaudes metodoloģiju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) trešdien ārkārtas sēdē apstiprinājusi likvidējamās ABLV Bank kreditoru izvērtēšanas metodoloģiju, vēsta FKTK pārstāve Ieva Upleja. Metodoloģijas izstrādes gaitā tā tika skaņota ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (Kontroles dienestu) un veikti attiecīgi papildinājumi.

Kontroles dienests saskaņojis ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pirmdien saņēmusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) saskaņoto likvidējamās ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju, aģentūrai LETA sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

FKTK un Kontroles dienests konceptuāli saskaņo ABLV kreditoru pārbaužu metodoloģiju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (Kontroles dienests) konceptuāli saskaņojuši likvidējamās ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju, bet nedēļas laikā tiks izstrādāts gala materiāls, trešdien pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

ABLV Bank aktīvi janvārī atgūti 48 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori janvārī atguvuši aktīvus 48,028 miljonu eiro apmērā, kas ir gandrīz divas reizes mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats.

FKTK: ABLV lietā koordinēti ejam uz rezultātu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) norāda, ka ABLV bankas pašlikvidācijas procesā ir sadarbības režīmā ar visām iesaistītajām pusēm, portālam Diena norādīja FKTK pārstāve Ieva Upleja.

Jāpadomā par valsts tēla uzlabošanu

Patlaban jau pagājis gads kopš bēdīgi slavenajiem notikumiem ar ABLV Bank darbības pārtraukšanu, ko daži eksperti uzskatīja par triecienu Latvijas finanšu reputācijai un sāka zīmēt pat visai nepatīkamas vīzijas attiecībā uz mūsu valsts tautsaimniecības attīstību.

LNT: FKTK uzskata, ka ABLV pašlikvidācijas procesu kavē Kontroles dienests

Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc kavējās pašlikvidācijas procesā esošās ABLV bankas lielo kreditoru naudas izcelsmes pārbaudes metodoloģijas apstiprināšana, ir Kontroles dienesta vēlme tajā iekļaut iespēju piekļūt bankas vēsturiskajiem datiem, tai skaitā slēgtajiem un tukšiem kontiem, tā LNT ziņām teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš.

Ringolds Balodis un Lauma Bērziņa kļūs par ABLV Bank likvidatoriem

Likvidējamās ABLV Bank likvidatora amatā iecelts Ringolds Balodis un Lauma Bērziņa, savukārt darbu atstās Elvijs Vēbers, aģentūrai LETA pavēstīja bankā. Bankā norādīja, ka ABLV Bank akcionāri otrdien nolēma veikt izmaiņas bankas Likvidācijas komitejas sastāvā. Ar informāciju par jaunajiem likvidatoru amata kandidātiem ir iepazīstināta arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kas dažādu kritēriju vidū vērtē arī Bērziņas un Baloža profesionālo pieredzi, izglītību un reputāciju. Vienlaikus ABLV Bank pārstāvji atzīmēja, ka Vēbers atstās likvidatora amatu, ņemot vērā vienošanos, kas noslēgta viņam stājoties amatā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide