Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Koronavīrusa skartajai sieviešu patversmei Rīgā nosaka karantīnu

Covid-19 skartajai Rīgas patversmes sieviešu nodaļai Eiženijas ielā 1E, Rīgā, noteikts karantīnas režīms, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publiskotais veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojums.

17.maijā tika ziņots, ka Covid-19 tests pozitīvs bijis sešām patversmes klientēm. Savukārt patlaban tas atklāts jau 12 patversmes klientiem un arī vienam darbiniekam.

Kā uzsvērts ministres rīkojumā, ievērojot minētās patversmes darbības specifiku, nenoturīgu klientu plūsmu, viņu piederību sociālā riska grupai un ar to saistītiem turpmākiem infekcijas izplatīšanas riskiem sabiedrībā, iestādē noteikts karantīnas režīms.

Tostarp rīkojums paredz aizliegt patversmi atstāt klientam, kas tajā atradies laika posmā no 5.maija līdz karantīnas noteikšanai. Vienlaikus ar komisijas karantīnas pasākumu koordinācijai atļauju patversmi varēs atstāt personas, par kurām saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personas, kurām ir beidzies pašizolācijas periods.

Patversmes darbiniekiem, uz kuriem neattiecas pašizolācija dzīvesvietā un citi pasākumi atbilstoši valdības rīkojumam Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, un kas turpina veikt darba pienākumus patversmē, ir jāizmanto atbilstoši individuālie aizsardzības līdzekļi.

Rīkojums paredz aizliegt patversmē ierasties trešajām personām, izņemot Valsts policijas un pašvaldības policijas darbiniekiem, personām, kas nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, atkritumu konteineru izvešanu, dezinfekcijas, atutošanas pakalpojuma sniegšanu un pārtikas un pirmās nepieciešamības preču piegādes, maksimāli novēršot kontaktu ar piegādātāju. Citos gadījumos trešo personu ierašanās jāsaskaņo ar komisiju karantīnas pasākumu koordinācijai.

Patversmē jānodrošina ne mazāk kā divu metru distances ievērošanu starp personām. Darbiniekiem ir jānovēro klientu veselības stāvoklis. Divas reizes dienā - no rīta un vakarā - jāmēra ķermeņa temperatūra. Parādoties akūtām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm, kā klepus, drudzis, elpas trūkums, apgrūtināta vai paātrināta elpošana, vai citiem simptomiem, nekavējoties ir jāsazinās ar ārstējošo ārstu vai jāzvana pa tālruni 8303.

Patversmē esošajām sievietēm ir jānodrošina iespēja sazināties attālināti ar ārstējošo ārstu uzraudzības vai medicīniskas novērošanas veikšanai. Tāpat ir jānodrošina, ka klientes ievēro ārsta norādījumus, jāievāc informācija par uzraudzības un novērošanas norisi.

Ja patversmi patvaļīgi pamet klients, kas tajā atradies no 5.maija līdz karantīnas noteikšanai, personu aiztur un atpakaļ nogādā policijas darbinieks. Piespiedu aizturēšana neattiecas uz personām, kas ar komisijas karantīnas pasākumu koordinācijai atļauju var patversmi atstāt. Tās ir klientes, par kurām saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personas, kurām ir beidzies pašizolācijas periods.Policija patversmē nodrošina apsardzi.

Piedaloties pretepidēmijas pasākumu veikšanā, policijas darbiniekiem un citām amatpersonām jāievēro nepieciešamos individuālās aizsardzības pasākumus, kuras nosaka Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs.

Veselības ministres rīkojumā par atbildīgo iestādi, kas patversmē organizē un veic slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumus, noteikts Rīgas domes Labklājības departaments.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, jau līdz ar pirmo saslimšanas gadījumu parādīšanos, ar Rīgas pašvaldības policiju tika panākta vienošanās nodrošināt patversmei apsardzi 24 stundas diennaktī.

"Tas radīja papildu drošības sajūtu gan apkārtējo māju iedzīvotājiem, gan pašām patversmē esošajām sievietēm. Patversmes klientes rūpīgi ievēro Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu ieteikumus un drošības pasākumus," sacīja Brice. 

Tomēr karantīnai iestāde līdz šim nebija pakļauta.

Iepriekš vēstīts, ka minētajā patversmē kopumā uzturas ap 60 sieviešu. 

Rīkojums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis jeb 21.maijā.

papildināta visa ziņa

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai ikdienā izjūtat atlikušos Covid-19 noteiktos ierobežojumus?

Kopā nobalsojuši: 354

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valmierā uzliesmo skolu kari(9)

Valmierā vislielāko vecāku un bērnu interesi izpelnījies Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) piedāvājums, šajā ziņā atstājot sev aiz muguras pārējās pilsētas vidējās izglītības iestādes. K...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas