Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē lems par starptautisko pasažieru pārvadājumu atcelšanu

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē sestdien plānots lemt, vai atcelt starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Tāpat valdība lems, vai atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus ar autobusiem un dzelzceļa transportu caur autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām.

Valdība arī lems par atļauju Latvijas valsts piederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija, atgriezties valstī caur lidostu, ostu, autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām.

Valdība, iespējams, arī lems par vīzu izsniegšanas apturēšanu ārzemniekiem, taču patlaban nav zināms, kuru valstu pilsoņiem šis liegums būtu paredzēts.

Ja valdība nolems par stingrākiem pasākumiem, tad būs jārīko arī Saeimas sēde. Likumā teikts, ka par grozījumiem lēmumā par ārkārtējo situāciju, ja ir nepieciešami papildu teritoriāli vai tiesību ierobežojumi, Ministru kabinets 24 stundu laikā pēc tā pieņemšanas paziņo Saeimas Prezidijam. Saeimas Prezidijs valdības lēmumu nekavējoties iekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka saistībā ar koronavīrusa slimības izplatīšanos tiekot spriests arī par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu. Patlaban to norise paredzēta 25.aprīlī, taču tās varētu tikt pārceltas uz vasaru, iespējams, jūniju.

Jau ziņots, ka Krīzes vadības padomes un valdības kopsēde paredzēta sestdien plkst.15 un tā būs slēgtā formātā.

Pēdējā diennaktī Latvijā konstatēti vēl deviņi inficēšanās gadījumi ar Covid-19, tādējādi kopumā valstī reģistrēti 26 ar šo vīrusu saslimuši iedzīvotāji.

Piektdien visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas saistīti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar Covid-19 izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību. 

Latvijas iedzīvotājiem Covid-19 dēļ šobrīd iesaka vispār nedoties ceļojumos ārpus valsts.

Tikmēr, lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanos, arī Polija sestdienas naktī slēgs savas robežas ārvalstu pilsoņiem, kā arī apturēs aviosatiksmi un dzelzceļa satiksmi ar ārvalstīm, vienlaikus neierobežojot preču pārvadājumus.

Arī Lietuva, ņemot vērā Covid-19 epidēmijas draudus, atjauno robežkontroli uz Eiropas Savienības (ES) iekšējām robežām ar Poliju un Latviju. Caur robežšķērsošanas punktiem uz šīm robežām ārvalstniekiem būs liegts ieceļot Lietuvā.

Aizliegums stāsies spēkā sestdien plkst.18, un tas neattieksies vienīgi uz tiem ārvalstniekiem, kas saņēmuši darba atļaujas. Jebkāda pārvietošanās starp Lietuvu un Poliju būs atļauta vienīgi caur Kalvarijas robežšķērsošanas punktu.

Tāpat Igaunijas Policijas un robežapsardzes pārvalde brīdinājusi, ka valsts robežas šķērsošana var prasīt ilgāku laiku nekā ierasts, jo no piektdienas vakara nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību amatpersonas robežšķērsošanas punktos ieceļojošajām personām uzdod jautājumus par viņu galamērķi Igaunijā un par iespējamiem kontaktiem ar inficētajiem.

pievienota 6.rindkopa

Top komentāri

Fra
F
Par Ķīnu , tāpat arī Irānu patiesus mirušo un slimo datus neviens neuzzinās. Ķīnā cilvēki vienkārši tika aizvesti un pazuda. Irānā nomirušie tiek apglabāti izraktās bedrēs. Tā, ka skaitļus neuzzināsim, jo neviens tos nereģistrē. Bet gan jau dabiskā veidā vīruss nogurs pēc mēneša, un samazināsies saslimšanas.
tādi esam
t
Lidosta ir galvenais infekcijas izplatīšanas perēklis .Kinoteātri, krogi, kafejnīcas jāslēdz. Lielveikalos jādarbojas tikai pārtikas nodaļām un aptiekām. Situācijas normalizēšanās būs atkarīga tikai un vienīgi no pašiem iedzīvotājiem, no viņu spējas saprast, ka situācija ir vairāk kā nopietna un lieki nevazāties apkārt. Citādi strādās dabiskā izlase un izdzīvos stiprākie. Kā viduslaikos epidēmiju laikā.
paldies, Āboltiņas kundze
p
20.februārī Uhaņas provincē mirstība no koronavīrusa bija 5,8%, savukārt pārējā Ķīnas teritorijā - tikai 0,7%. Tagad Itālijā mirstība ir jau 7,2%, kas ir sliktāk nekā Uhaņā. Un pārējā Eiropa neko nav darījusi, lai pasargātos no Itālijas, kā to darīja Ķīna ar Uhaņu. Turklāt pat Itālijā epidēmija vēl nav beigusies, bet tikai uzņem apgriezienus. Kad bija jārīkojas, Āboltiņa mums stāstīja, cik jauki pavadīt laiku Itālijas kafejnīcās.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas