Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lai ar vecmāmiņu Latvijā varētu runāt latviski

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
bēgu no krieviem
b
Uzaudzināju trimdā dzimušus dēlus kuri runā skaidrā latviešu valodā, un vēl divas mītņu valodas. Ir pierādījuši savas darba konkurentu spējas vairākās eiropas valstīs, ari Latvijā
Latgalīts
L
Mūsu pašu ekonomiskie bēgli nav ne par mata tiesu labāki par tiem nelaimīgajiem, kuri laiviņās šķērso Vidusjūru. Ja viņi mūk no savas Dzimtenes, tad latviešu valoda viņiem nav vajadzīga. Tie latvieši, kuri devās uz Rietumiem kara laikā, bēga no komunistiem, Sibīrijas vai nošaušanas. Kā teica demogrāfs Hazans, mūsdienu latvieši, nokļuvuši Rietumos, cenšas ātrāk asimilēties, apprecēties ar kādu vietējo nēģeri vai arābu un aizmirst, ka tāda Latvija kaut kur atrodas.
meh
m
Ja neesi pamanījis, tad jau kādu laiku latviešu dzimtene ir ES. Kas ar ko precas ir tikai pašu darīšana... ir redzēti vēl sliktāki varianti par tevis nosauktajiem - Latgalē čangaļi aprecas ar krievu vai poli un aizmirst latviešu saknes Latvijā...
 • 1
 • 0
Intars Busulis
I
Es ar savējiem runāju krieviski.
visās skolās tikai valsts valodu !
v
Tātas ir visur, atskaitot padomizēto Latviju.
Piekasīgā
P
Virsraksts ir sirsnīgs un uzrunājošs. Bet patiesībā jau Vidzeme IR Latvijā. Turpat, kur tā mītiskā Vecmāmina. Tāpéc - ja lido uz Latviju, tad kādas nometnes, dodies taisni pie vecmāminas un runā. Kamér neesi Latvijā, skaipojies un čupojies NeLatvijas nometnés, lai atbraucot pārsteigtu to vecmāminju:).
>piekasīgai
&
Un kapēc jācupojas un jasez Skype, ta vieta lai stradatu????
 • 5
 • 1
emigrante
e
Šobrīd emigranti un nometnes emigrantu bērniem, kā arī visādi pasākumi diasporā vienam otram ir īsta zelta bedre. Naudas diasporai ir vairāk, nekā tā spēj apgūt. Lai ietu klasē mācīt latviešu valodu, vajag izglītību un diplomu. Lai uztaisītu šitādu nometni un iestudētu zaķīšu pirtiņas vai sirotu pa diasporām ar visādiem projekteļiem, nevajag neko. Lai gan patiesībā tieši šādiem bērniem mācīt valodu var tikai profesionālis. Tāpēc neizliksimies, nekas tur mācīst netiek un rezultāts ir tuvu 0. Ļoti lieliski šo naudas apguvi raksturo 23. jūlija raidījums "Globālais latvietis" par latviešu valodas apguvi skoliņās. Pievērsiet uzmanību latviešu valodas mācīšanas entuziastei no Austrālijas, kurai pašai latviešu valoda ir knapāka par knapu (runāšana B1 līmenī, gan jau, ka rakstīt nevar vispār), bet ar tādu aizrautību (cik nu švakās latviešu valodas zināšanas ļauj) stāsta, kā nu mācot veselus 12 bērnus, kas pamatā ir no draugu loka. Nabaga Latvijas nodokļu maksātājs par to maksā!
imigrants>emigrante
i
Tas ir tipiski pēcpadomju LV:Visur atbalstīt USA mītnes zemes latviešus...kā kad tie būtu par kapeiku gudrāki ka LV latvieši...
 • 4
 • 4
prieks
p
Ne tikai bérni, bet arí pieaugushie, ja vinji nokljúst citá vidé, kur par vinjiem rúpéjas un gádá, kur vecáki ik pa brídim nebubina un neaizliedz spélét kompi, kur apkárt ir tikai priecígi, A-stresaini cilvéki, protams, ka vinji teiks, ka tás 8 pavadítás dienas bij superígas un tápéc mums patík Latvija/Turcija/ASV/Maldivu salas utt. Vai kádreiz esat redzéjushi reklámu, kurá ir negatívais?
paskaidrojums priekam
p
Ja cilvēki no mazotnes tiks mācīti strādāt, tad nevajadzēs nekādus Saldos krējumus vai citus muļķīgus šovus....
 • 3
 • 0
Neslāvs
N
Ja kāds 2 gadu laikā esot trimdā nevar sapelnīt savam uzņēmumam Latvijā, tas ir pilnīgs pālis !
prieks
p
Tu pat desmitiem gadu laiká neesi iemácíjies rakstít latviski! Tev liekas, ka visi, kuri aizbrauc, nekad neslimo, ir spéka pilni, visiem ir ideáli apstkli lai pelnítu? Tu esi tálu no sabiedríbas problémám.
 • 11
 • 2
Kate
K
Kreatīvs = radošs, izdomas bagats. Tas ta, ieteikumam raksta autorei, ja ir vajadziba vel kadus latviesu vardus iemacities.
.
.
Nevajag bērniem piedrazot smadzenes. Vecmāmiņai ir jāmācās bērna mītnes zemes valoda, nevis bērniem jāmāca latviešu valoda, kas viņiem nebūs vajadzīga. Būsim reālisti!
KL>jo vairāk
K
Latviešu tautai nevajag ''konkurētspējigus'' pasaules klaidoņus, migrantus, bet gan latviešus kas dzīvo sava Dzimtene.
 • 6
 • 5
vajag gan
v
ja tikai bērns nav dzimis krievu vai arabu emigrantu ģimenē,kur pāri visam stāv daudz desas un maz darba.....
 • 3
 • 3
.>Jo vairāk
.
Pilnīgi piekrītu! Bet, lai bērns būtu konkurētspējīgs, viņam ir jāapgūst vācu, angļu un franču valodas- tas nodrošinās piekļuvi gan kvalitatīvai izglītībai, gan darba tirgum.
 • 14
 • 1
Jo vairāk
J
valodu bērns māk, jo labāk! Valodu apgūšana vingrina smadzenes! To nezina tikai punktveidīgi jefiņi!
 • 15
 • 4
Kāja ratā
K
Ratā saule ratā bite ratā visa pasaulīte.Īhahā.Mūu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atvieglo atlaišanas kārtību(12)

​Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja grozījumus Darba likumā, paredzot izslēgt normu, ka darbiniekus ar invaliditāti nevar atlaist. Proti, runa ir par 109. pantu, kas nosaka: "Darba de...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas