Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Ieva Štāle

Vienā sirds ritmā ar zirga jūtīgo dabu

Zirgi acumirklī spēj nolasīt cilvēka nodomus, izjūtas un tās atspoguļot caur savu uzvedību – tas ir pamatā zirga asistētai terapijai.

Ar mīlestību no Ukrainas

Lauma Jenča-Augule savās mājās uzņēmusi ukraiņu audzētāju lolotos Argentīnas doga kucēnus.

Terapija, kas cilvēku saved kopā ar viņa būtību

"Mūzikas terapiju varētu piedzīvot kā savas vēl vārdos nenoformulētās, dziļākās būtības izjušanu un izpaušanu, kura caur skaņu, dziesmu vai muzikālu skaņdarbu gūst jaunu formu un top uztverama arī citiem. Tā ved uz satikšanos," atzīst sertificēta mūzikas terapeite un psihoterapijas speciāliste Ineta Heinsberga.

Neierūsēt, lai nav piparu rūgta sirds

Modernās tehnoloģijas mūsdienās palīdz justies jauniem – to Tele2 un pētījumu kompānijas Norstat veiktajā aptaujā apliecinājuši vairāk nekā puse jeb 52% respondentu. Tehnoloģiju apgūšana veicina socializāciju, palīdz atrast, satikt jaunus un vecos draugus, iemācīties ko jaunu un uzturēt veselīgāku dzīvesveidu.

Kā izaudzināt inteliģentu suni

Izaudzināt inteliģentu suni – tas ir vai katra atbildīga suņu saimnieka sapnis. Taču suņu apmācības trenere Ingūna Tihomirova norāda – suņa inteliģence, tas ir jēdziens cilvēku priekšstatos: "Sunim ir jābūt ar pieredzi. Tad viņš ir drošs un socializēts. Tas arī nozīmē saimnieka spēju apmierināt sugai un šķirnei raksturīgās vajadzības. Te nav tik daudz runas par inteliģenci, kā par potenciālā suņa saimnieka pareizu izvēli par labu vienai vai citai šķirnei, kas apmierina saimnieka vajadzības un kā rezultātā suns, kopā dzīvojot, būs gana inteliģents un socializēts."

Ar vides sajūtu jau no bērnu dienām

Pēc veiksmīgi aizstāvēta doktora darba sabiedriskās zinātnes un etnobotānikas jomā Latvijas Universitātē Baiba Prūse jau otro gadu strādā par zinātnisko līdzstrādnieci Ca’ Foscari Universitātē Venēcijā Itālijā.

Bengālietis, kas pa pusei suns, pa pusei kaķis

Pirmoreiz Harisa foto pamanu vietnē Facebook, kur šis ar dzīvi visnotaļ apmierinātais Bengālijas skaistulis ar savu purniņa izteiksmi pauž dažādi tulkojamas emocijas. Vieni teic – apjukumu, citi to tulko kā pārsteigumu, bet saimniece Daina Matskina komentē fotosesiju: "Viņš tiešām kaifoja, un, ja ieskatās, var redzēt mēli, piespiestu pie augšlūpas."

Grafologs diagnozes nenosaka

Rokraksts ir cilvēka mentālās un fiziskās labsajūtas rādītājs, atzīst zinātnieki. Ko tas stāsta par personību un tās veselību, un vai treniņi glītrakstīšanā var palīdzēt pašsajūtai, atklāj grafoloģe Anita Millere, kura Cīrihē apguvusi kriminālpsiholoģiju, Kembridžas Universitātē – neiropsiholoģiju, bet Kembridžas koledžā – konkrēti grafoloģiju.