Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ieva Štāle

Ir vērts investēt dabas dārgumu sargāšanā

Zaļo kapitālu jācenšas maksimāli gudri pārdot. Tūrisma attīstība īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var veicināt visas Latvijas ekonomikas izaugsmi.

Vienas sievietes uzdrīkstēšanās

"Bērni ir laime, un ir liela laime būt vecmāmiņai," uzskata Jelgavas senioru kluba Pīlādzītis vadītāja Rasma Urtāne. Pirmoreiz ar viņu mēs tiekamies Rīgas aktīvo senioru alianses RASA rīkotajā starptautiskajā simpozijā Latvijas seniori Eiropas iedvesmai – tieši Rasmas dzimšanas dienā, kurā lielākā dāvana ir septītā mazbērna – mazmeitiņas – piedzimšana.

Atkritumi okeānā draud pārmākt zivju resursus

Okeānu un jūru piesārņojums ir viena no lielākajām vides problēmām, ko radījis mūsdienu cilvēks ar savu darbību gan uz sauszemes, gan, iespējams, arī ūdeņos, – to apliecina daudzi zinātnieku pētījumi. Lielāko daļu piesārņojuma rada plastmasas atkritumi, un jau pirms vairākiem gadiem zinātnieki lēsuši, ka Pasaules okeānā varētu būt uzkrājies vismaz 150 miljonu tonnu plastmasas. (Pasaules okeāns ir termins, kas ietver visu Zemes okeānu kopumu.)

Jaunie ES mēroga nosacījumi mudinās taupīt

"Viens no galvenajiem efektīvas atkritumu daudzuma samazināšanas traucēkļiem piejūras teritorijā ir sezonalitāte un mainīgais atpūtnieku daudzums, lai gan ne visi vasarnieki izturas ļaunprātīgi. Taču jāatzīst arī, ka pēdējā laikā ceļmalās un mežā atstāto atkritumu daudzums ir gājis mazumā, jo savulaik no astoņus kilometrus garas ceļmalas lidlauka tuvumā ir nācies izvest pat 64 kubikmetrus atkritumu vienas akcijas laikā. Pamazām situācija mainās," uzskata Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Latvijas lepnuma stāsts: Vienīgais tāds karatē vidē

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Latvijas lepnuma balvai - Diena sāk iepazīstināt ar spožām personībām. Neredzīgais sportists Mārtiņš Vizulis ir viens no tiem cilvēkiem, kuri šogad pieteikti Latvijas lepnuma balvai.

Bīstamo atkritumu plūsma ievērojami samazinājusies

Bīstamo atkritumu poligons Zebrene, kas atrodas Dobeles novada Zebrenes pagastā, darbību uzsācis 2011. gada sākumā. Šis poligons ir vienīgā bīstamo, tostarp azbestu saturošo atkritumu apglabāšanas vieta Latvijā. Par bīstamo atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu un koordinēšanu ir atbildīga valsts, un šīs funkcijas pilda valsts SIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, kas nodrošina infrastruktūras objekta apsaimniekošanu.

Atbalstot seniorus, veido atgriezenisko saiti

Nupat 1. oktobrī tika atzīmēta Starptautiskā Senioru diena. Pasākumu rīkošana vecākā gadagājuma ļaudīm ir izaicinājums pārsvarā tajos gadījumos, kad par šo sabiedrības daļu veidojies nepamatots priekšstats kā par mazjaudīgu un prasībās pieticīgu auditoriju. Tiesa, senioru salīdzinoši ierobežotais budžets daudzkārt liedz tiem piedalīties pasākumos ar šiku vērienu. Tomēr, ja sadarbības formas veidojas veiksmīgas, ieguvumi ir arī pašiem pasākumu biznesa organizatoriem.

Vecumā galvenais ir mīlēt dzīvi(12)

"Ciguns man ir kļuvis par dzīvesveidu. Dienu sāku ap pieciem pussešiem no rīta. Un, kad spīd saule, es dodos ārā, saulītē," tā man saka Liene Daugule, kad gribam norunāt interviju. Ciguns ir Ķīnas medicīnas sastāvdaļa, atveseļošanas metodika (ci nozīmē – dzīvības enerģijas, gun – darbs, red.), kurā ietilpst fiziskā un elpošanas vingrošana, prāta nomierināšanas vingrinājumi. To var izmantot labas fiziskās formas, darbspēju saglabāšanai un veicināšanai neatkarīgi no vecuma.

Burvis pats savā impērijā(1)

"Cilvēkiem ir svarīgas viņu saknes, pagātne un stāsti, kuri vijas cauri laika lokiem. Tās ir lietas, kuru dēļ ir jēga dzīvot," savā Jūrmalas pagājušā gadsimta 20.–30. gadu sētā, ko saglabājis tādu, kāda tā bijusi agrāk, aicina Jānis Vēliņš. Arī 1913. gadā celtās dzīvojamās mājas fasāde te nav mainījusies.

Dabas parka statuss mūs sargā!

Latvijas Dabas fonds uzsācis darbu, lai uzlabotu Eiropas Savienības prioritāro zālāju aizsardzības statusu Latvijā un padarītu efektīvāku apsaimniekošanu.

Saglabāt dabas un rekreācijas intereses

Dabas parkā Piejūra atjaunos vērtīgos piekrastes biotopus, stiprinās erozijas skartās kāpas un veidos apmeklētājiem pieejamu infrastruktūru.

Galvenais – likt kopā daudz krāsu

Harmonisks miers, laba krāsu izjūta, iecietība pret norisēm dzīvē un sabiedrībā raksturo Guntu Balodi. Viņas mājās Purvciemā pirmā mūs azartiski sagaida Fifija – omulīgo čivavas suņu meiteni ar fifīgu lapsas smaidiņu Guntai pirms gadiem astoņiem Ziemassvētkos uzdāvinājusi mazmeita.