Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Migla

Lai atbalstītu Covid-19 laikā noteikto ierobežojumu dēļ cietušās kultūras institūcijas, VKKF sadalīs 2,3 miljonus eiro

Lai atbalstītu komersantus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un bijusi ierobežota Covid-19 valstī noteikto ierobežojumu dēļ, Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) izsludinājis 2,3 miljonus eiro vērtu mērķprogrammu.

Kā liecina VKKF tīmekļvietnē publicētā informācija, ar mērķprogrammu ir plānots daļēji kompensēt kultūras institūcijām ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušos kārtējos izdevumus, lai nodrošinātu darbības nepārtrauktību.

Mērķprogrammas konkursā vienai juridiskajai personai par viena mēneša izdevumiem maksimāli piešķiramā summa ir 5000 eiro, kas attiecināma uz apmaksātiem izdevumiem par laika periodu no 13.marta līdz 30.septembrim.

Projektu konkursā pieteicējs var pretendēt uz apmaksātu izdevumu kompensāciju par laika periodu no 13.marta līdz 30.septembrim, kas apmaksāti no organizācijas konta Latvijas kredītiestādē, par regulāriem ikmēneša maksājumiem, par telpu un zemes nomu, komunālajiem, sakaru pakalpojumiem, IT sistēmu uzturēšanas, grāmatvedības un apsardzes pakalpojumiem, uzņēmuma civiltiesisko, nekustamā īpašuma apdrošināšanu, apsaimniekošanas pakalpojumiem un citiem saistītajiem maksājumiem, kas obligāti maksājami saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Atbalsts tiek sniegts 75% apmērā no apmaksātajiem izdevumiem.

Tāpat var saņemt izdevumu kompensāciju, kas saistīta ar samaksāto darba algu un ar to saistītajiem nodokļiem par nodarbinātajiem, kuri nodarbināti uz darba līguma pamata. Atbalsts tiek sniegts par periodu no 13.marta līdz 30.jūnijam, ne vairāk kā 75% apmērā no izmaksātās darba algas, bet ne vairāk kā 700 eiro, kā arī par periodu no 1.jūlija līdz 30.septembrim tādā pašā apmērā.

Projekta pieteikums un apliecinātu dokumentu kopijas jāiesniedz VKKF no 3.augusta līdz 20.augusta plkst.12 un no 1.oktobra līdz 21.oktobra plkst.12.

 

Top komentāri

Miķelis
M
Kāpēc mūsu valsts amatpersonas, kultūras ministrija, Ministru kabinets, Saeima, FUKTUK, Valsts prezidenta kanceleja, bankas un t.t., kas saņem algas tūkstošos, nevar uzrīkot privātus koncertus, lai finansiāli atbalstītu mūsu teātrus, operas māksliniekus, simfonisko orķestri un citus kultūras žandrus, lai tie varētu veiksmīgi pārdzīvot radušos krīzi. Visi par kultūru, bet grib lai maksā pensionāri un citi mazturīgie, kas nav spējīgi nopirkt biļetes uz kultūras pasākumiem.
Parazītisms
P
Latvijā kā valstī ir ačgārns parazītisks ekonomiskais veidojums: sfērās, kur ir jāinvestē, kā zinātne, veselība, ražošana, iekšējā drošība, naudas nav, labākajā gadījumā aizdevumi. Ja vidēji ES zinātnē investē 2.7%-3.5% no IKP, Latvijā, knapi 0.5%, kopā ar Rumāniju vismazāk Eiropā; Latvija nav reģistrējusi nevienu svarīgu inovācijas patentu pagājušo gadu ES līmenī, tai pat laikā kultūrā Latvija tērē visvairāk visā Eiropā, proti, 2.8% no IKP, salīdzinot, piem. ar Vācijas 0.9% no IKP. VKKF un KNC šobrīd ir dzīres Covid-19 laikā, daži darbinieki šajās institūcijās strādā ilgāk par Putinu un Brežnevu savos amatos. Un nožēlojami ir tas, ka tie visi ir granti, nevis aizdevums....izmesta nauda mistkastē
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Svētdien atklāts 21 Covid-19 gadījums(6)

Pagājušajā diennaktī, veicot 1398 Covid-19 testus, reģistrēts 21 jauns saslimšanas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas