Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā aizliedz Kremļa propagandas kanālu RT

Ievērojot Eiropas Savienības (ES) Padomes noteiktās sankcijas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi aizliegt Latvijā izplatīt septiņas RT, kas iepriekš bija zināms kā Russia Today, grupas programmas, mudinot tā rīkoties arī citām Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Kā informēja NEPLP, kanāli RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV aizliegtas, jo atrodas Eiropas Savienības Padomes noteikto sankciju par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu pakļautas personas - Dmitrija Kiseļeva - faktiskā kontrolē, valdījumā un vienpersoniskā pārziņā. NEPLP uzsvēra, ka RT Latvijas drošības iestāžu vērtējumā ir ietekmīgākie Krievijas propagandas kanāli rietumos.

Kā vēstīja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) padomnieks Mārtiņš Drēģeris, ministrs uzsvēris, ka ES regulas un Latvijas normatīvie akti, ņemot vērā noteiktās sankcijas, liedz nodot finanšu līdzekļus un saimnieciskos resursus, piemēram, avīžrakstus, Kiseļeva kontrolē esošajai Rossiya Segodnya, ieskaitot Sputnik ziņu aģentūru, kā arī saņemt atlīdzību no minētajiem subjektiem par tādu saimniecisko resursu radīšanu, ar ko tie var gūt peļņu.

"Tā kā konstatēts, ka Kiseļeva kontrolē atrodas ziņu aģentūra RT un RT kanāli, ES noteiktās sankcijas attiecināmas arī uz šiem kanāliem un to retranslācijas licencēm. Kompetento iestāžu veiktās darbības nav saistītas ar mediju saturu, bet gan ar ES noteikto finanšu ierobežojumu ievērošanu," skaidroja Rinkēvičs, vēršot uzmanību, ka NEPLP lēmums ir saistīts ar nepieciešamību ievērot Latvijai saistošās starptautiskās sankcijas.

RT ir 2005.gadā Krievijā izveidots, starptautiskajai sabiedrībai paredzēts televīzijas programmu tīkls, kas raida angļu, spāņu, arābu un citās valodās un savās pārraidēs izplata ar Kremļa oficiālo pozīciju saskaņotu saturu. Pārraidēs RT, līdzīgi kā citi Kremļa propagandas kanāli, Latviju centušies atainot kā neizdevušos valsti. Savukārt Kiseļevs ir viens no redzamākajiem Krievijas propagandas kampaņu īstenotājiem un televīzijas raidījumu vadītājs, skaidroja NEPLP.

Ņemot vērā, ka Kiseļevs ir pakļauts sankcijām visā ES teritorijā, NEPLP par pieņemto lēmumu informēs citu ES valstu mediju regulatorus un uzskata, ka līdzīgs izplatīšanas aizliegums būtu pieņemams visā ES teritorijā.

"Mūsu iegūtie pierādījumi ir ļoti spēcīgi, un mēs aicināsim visu ES dalībvalstu regulatorus sekot mūsu piemēram un aizliegt RT savā teritorijā. Šādām programmām nav vietas ne Latvijā, ne Eiropas Savienībā," uzsvēra NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Šī lēmuma pieņemšanu lielā mērā sekmēja jaunie likuma grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kuri izsludināti tikai īsi pirms Jāņiem, norādīja NEPLP.

Lēmums stāsies spēkā ar tā paziņošanas brīdi un būs spēkā līdz laikam, kad Kiseļevs tiks izņemts no ES sankciju saraksta. Programmas reģistrētas Krievijā un Lielbritānijā.

Pērnā gada novembrī NEPLP pieņēma lēmumu aizliegt Latvijā izplatīt deviņas Krievijas programmas, kuru patiesais labuma guvējs ir ES sankcijām pakļautais Jurijs Kovaļčuks. NEPLP patlaban turpina aktīvu dažādu programmu patiesā labuma guvēju pārbaudi un noskaidrošanu.

Pievienota 3.-4.rindkopa.

Top komentāri

Ja Krievijā pret Putleru
J
propagandē, tad dabū lodi pierē. Latvijā, ja ķengā valsti, dot 3 zvaigžņu ordeni, un tos, kas tautu un valsti ienīst, vēlē augstos amatos.
Itamars Toledano
Tagad, kad vecā komunistu auka ir no NEPLP padzīta, var matīt, ka darbs tiek organizēts ar valsts un tautas interesēm rēķinoties! Visi, taču, kas Ķezbezdei līdzi nedziedāja, tika bez žēlastības aprīti!
bet
b
Ilgi bija jāgaida, lai slēgtu vienu Putina propagandas kanālu... Jau sen bija jāaizliedz pilnīgi visi Krievijas kanāli, nevis tikai viens.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai ikdienā izjūtat atlikušos Covid-19 noteiktos ierobežojumus?

Kopā nobalsojuši: 241

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valmierā uzliesmo skolu kari(3)

Valmierā vislielāko vecāku un bērnu interesi izpelnījies Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) piedāvājums, šajā ziņā atstājot sev aiz muguras pārējās pilsētas vidējās izglītības iestādes. K...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas