Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvija atbalsta Maduro opozicionāru Gvaido Venecuēlas pagaidu vadītāja lomā

Latvija atzīst Venecuēlas Nacionālas Asamblejas priekšsēdētāju Huanu Gvaido par Venecuēlas pagaidu prezidentu un sagaida, ka Venecuēlā bez kavēšanās tiks atjaunoti demokrātiskie procesi un tiks izsludinātas jaunas prezidenta vēlēšanas, teikts Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) paziņojumā medijiem.

Ārlietu ministrija norāda, ka Latvija ar bažām seko arvien saspringtākajai politiskajai situācijai Venecuēlā un līdz ar citām ES dalībvalstīm uzskata, ka Venecuēlā ir jāatjauno demokrātija, cilvēktiesību konsekventa ievērošana saskaņā ar starptautiskajiem standartiem, un ir jāpanāk miermīlīgs krīzes risinājums.

Tāpat ĀM paziņojumā uzsvērts, ka gan ES, gan Amerikas valstu organizācija jau iepriekš atzinušas, ka 2018. gada maijā notikušās prezidenta vēlēšanas neatbilda starptautiskajiem standartiem. Līdz ar to Nikolasa Maduro pretenzijas prezidenta amatam nav leģitīmas un neatbilst demokrātiskai valsts iekārtai. Maduro ir noraidījis ES vienoto aicinājumu izsludināt jaunas prezidenta vēlēšanas. Venecuēlas Nacionālā Asambleja un tās prezidents Gvaido ir vienīgā leģitīmi ievēlētā institūcija Venecuēlā, kam pēdējās nedēļas laikā notikušajās simtiem tūkstošu lielajās demonstrācijās atbalstu paudusi arī Venecuēlas sabiedrība. ASV, vairums Limas grupā ietilpstošo Latīņamerikas valstu un arī Eiropas Parlaments, kā arī citas Latvijai līdzīgi domājošas valstis ir atzinušas Gvaido par Venecuēlas pagaidu prezidentu.

"Latvija sagaida, ka ES izveidotajai Starptautiskajai kontaktgrupai, sadarbojoties ar Gvaido un Nacionālo Asambleju Venecuēlā, tiks rasts risinājums pašreizējai politiskajai un humanitārajai krīzei, un izveidoti nepieciešamie priekšnoteikumi jaunām demokrātiskām prezidenta vēlēšanām," pausts ĀM paziņojumā medijiem.

Top komentāri

kautrs jautājums
k
kāpēc ārlietu ministrija neiestājas par demokrātijas atjaunošanu francijā un jaunām prezidenta vēlēšanām? tur jau nezin cik ilgi notiek protesti, tauta pieprasa makarona atkāpšanos, kāpēc starptautiskā sabiedrība klusē?
VVZ
V
Kam valdīt Venecuēlā- to lai izlemj šīs valsts iedzīvotāji, nevis mūsu ĀM! Un vēl- nevajag bāzt savu degunu svešā ķemertiņā, ja savs plūst pāri malām.
Zuzanna
Z
Latvija iestājas par demokrātijas atjaunošanu Venecuēlā, bet kas iestāsies par demokrātijas atjaunošanu Latvijā? Kāpēc pie varas ir partija, kura vēlēšanās ieguvusi vismazāk vēlētāju balsis? Varbūt jārīko balsošana Eiropas Parlamentā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas