Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Latvijā nodotā piena apmērs augustā sarucis par 9,9%

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs augustā samazinājies par 9,87% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 71 536 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopotā informācija.

Arī slaucamo govju skaits šogad augustā līdzīgi kā visus iepriekšējos šā gada mēnešus turpināja mazināties. Šogad augustā valstī bija reģistrētas 149 549 slaucamās govis, kas ir par 3,43% mazāk nekā 2017.gada augustā, kad valstī bija reģistrētas 154 859 slaucamās govis. No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pienu piegādei šogad augustā realizēja 132 081, kas ir par 3,8% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš.

LDC dati arī liecina, ka 2018.gada augustā Latvijā bija reģistrēti 15 302 ganāmpulki, kas ir par 10,48% mazāk nekā 2017.gada augustā. No kopējā ganāmpulku skaita šogad augustā pienu piegādei realizēja par 5,99% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī.

Eiropas Komisijas Piena tirgus novērošanas centra dati par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu provizoriskajiem piena iepirkumu cenu rādītājiem liecina, ka Latvijā provizoriskā piena iepirkuma cena augustā bija 278,2 eiro par tonnu, kas ir 0,6% vairāk nekā mēnesi iepriekš, savukārt ES vidējā provizoriskā piena iepirkuma cena šogad augustā bija 335 eiro par tonnu, kas ir par 2% vairāk nekā mēnesi iepriekš.

LDC operatīvā informācija par svaigpiena iepirkumu Latvijā liecina, ka vidējā piena iepirkuma cena Latvijā jūlijā pieaugusi par 2,5% - līdz 276,5 eiro par tonnu. LDC dati par vidējo piena iepirkumu cenu Latvijā augustā vēl nav publiski pieejami.

LDC ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijas Republikā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

Top komentāri

latvietis
l
VISAS LATVIJAS VALDĪBAS IR AR PILNU KLAPI CENTUŠĀS IZNĪCINĀT LAUKSAIMNIECĪBU ! TAI SKAITĀ PIENA LOPKOPĪBU ! KĀ UZDEVUMĀ ???
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas