Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Piensaimniecība

Izskan iecere veikalos ieviest atsevišķu plauktu Latvijā ražotiem piena produktiem

Lai aktualizētu diskusiju par piena nozares problēmām un to iespējamiem risinājumiem, 1. martā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) telpās notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) organizētā diskusija Vai nākamajā simtgadē dzersim Latvijā ražotu pienu?. Tās mērķis – novērst situāciju, ka patērētāji veikalos nereti tiek maldināti par patieso piena produktu izcelsmes valsti, tostarp tiks diskutēts par priekšlikumu veikalos Latvijā ražotiem piena produktiem ieviest atsevišķu plauktu.

Latvijā nodotā piena apmērs augustā sarucis par 9,9%

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs augustā samazinājies par 9,87% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 71 536 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopotā informācija.

Eksperti: Par spīti problēmām, piensaimniecībai joprojām ir augsts attīstības potenciāls

Neraugoties uz sarežģīto situāciju piensaimniecībā, industrijai ir potenciāls saražot vismaz trīs reizes vairāk piena nekā patlaban, uzbūvēt efektīvu pārstrādes rūpnīcu, ļaut nopelnīt visiem ražošanas ķēdē iesaistītajiem, taču šī mērķa sasniegšanai nepieciešami jauni kvalitatīvi zīmoli un produkti, kā arī sadarbība starp ražotājiem un pārstrādi.

Lauksaimnieku apvienība: Arvien vairāk saimniecību sāk pārorientēties no piena nozares uz gaļas ražošanu

Vērtējot pārprodukciju piena tirgū un zemās iepirkumu cenas, arvien vairāk uzņēmumu, kas šobrīd ir sagatavojuši projektus piena lopkopībā, sāk meklēt iespējas pārorientēties uz gaļas ražošanu, kur ir augošs pieprasījums pēc kvalitatīvas liellopu gaļas un stabilāks tirgus, portālu Diena.lv informēja biedrība Lauksaimnieku apvienība.

Briseles protesta akcijā 4000 zemnieku pieprasīs piensaimniecības krīzes risinājumu

Pirmdien Briselē uz vienu no pēdējo gadu vērienīgākajām lauksaimnieku protesta akcijām, kas saistībā ar kritisko situāciju piensaimniecībā notiks pie Eiropas Parlamenta, ieradīsies vismaz 4000 Eiropas Savienības zemnieku, tostarp arī Baltijas delegācija vismaz 100 cilvēku sastāvā. Savukārt akciju īpaši skaļu darīs 1000 traktoru klātbūtne, aģentūru LETA informēja zemnieku pārstāvji.

ZM: Piensaimniecību zaudējumi embargo dēļ - 50 miljoni eiro

Lai mazinātu Krievijas pērn noteiktā embargo sekas, piena ražotājiem jau šogad plānots piešķirt atbalstu kopumā 7,6 miljonu eiro apmērā, kas tiks novirzīts piena šķirņu slaucamo govju ciltsdarbam, paredz Zemkopības ministrijas noteikumu projekts, ko plānots skatīt valdības sēdē rīt, 18.augustā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide