Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā noslēgusies vilku medību sezona

Latvijā ir noslēgusies 2017./2018. gada vilku medību sezona, jo sasniegts šai sezonai noteiktais medību limits - 280 vilki, liecina informācija Zemkopības ministrijas (ZM) mājaslapā.

Medību noteikumi nosaka, ka vilkus medību sezonas laikā drīkst medīt no 15. jūlija līdz noteiktā nomedīšanas apjoma sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31. martu. Tā kā Valsts meža dienesta (VMD) noteiktais pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms - 280 dzīvnieku - ir izpildīts, tad 2017./2018. gada vilku medību sezona ir beigusies.

VMD sagatavotā informācija liecina, ka lielākais skaits vilku 2017./2018. gada vilku medību sezonā ir nomedīts Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā - 53, bet Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā nomedīti tikai trīs vilki, kas ir vismazākais nomedītais dzīvnieku skaits kādas virsmežniecības teritorijā.

Kopumā, vērtējot šajā medību sezonā nomedīto vilku daudzumu, vilku populācijas stāvoklis vērtējams kā stabils un ar tendenci populācijai pieaugt.

Lielākais pieļaujamais vilku nomedīšanas daudzums tiek noteikts katru gadu, jo vilks ir Eiropā aizsargājama suga, kurai jāsaglabā labvēlīgs populācijas stāvoklis. Pieļaujamo nomedījamo dzīvnieku skaitu nosaka VMD. Medību sezonā tiek noteikts tāds pieļaujamais nomedījamo vilku daudzumu, kas neapdraud populācijas atjaunošanos un vienlaicīgi dod iespēju medniekiem mazināt zaudējumu risku, ko liela īpatņu koncentrācija un plēsēju uzvedības izmaiņas rada lauksaimniecībai.

Jau ziņots, ka, atbilstoši VMD datiem, Latvijā vilku populācija nedaudz palielinās, neraugoties uz intensīvo medīšanas apmēru. Piemēram, 2013.-2014.gada medību sezonā bija atļauts nomedīt 300 vilku, bet tika nomedīti 292, arī 2014.-2015.gada sezonā bija atļauts nomedīt 300 vilku, bet tika nomedīti 267, 2015.-2016.gada sezonā bija atļauts nomedīt 275 vilkus un šis limits arī tika pilnībā izpildīts, bet 2016./2017. gada medību sezonā bija atļauts nomedīt 300 vilkus, lai gan tika nomedīti 279 vilki.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jauni pieraksti vien rudenī(3)

No šīs piektdienas, 29. maija, slimnīcas paplašina savu dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpoj...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas