Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Lai valsts starptautiskā atpazīstamība nepazustu "starp krēsliem", Rozenberga rosina mainīt LI statusu. Tas ļautu brīvāk piesaistīt papildu finansējumu un ziedojumus.

Latvijas Institūts vēlas neatkarību no Ārlietu ministrijas

Ilgstoši nepietiekams finansējums, no tā izrietošā darbinieku mainība un vēl citi apstākļi nav ļāvuši sasniegt Latvijas Institūta (LI) darbības mērķus. Iestādei nav ilgtermiņa plāna, bet zīmolvedības pētījumi vien ir pāris gadu budžeta vērti. Valsts kontrole uzskata, ka institūta funkcijas var nodot Ārlietu ministrijai. Taču LI plāno iet pretēju ceļu, rosinot piešķirt tam lielāku autonomiju. Tas ļautu brīvāk piesaistīt ziedojumus un iesaistīties starptautiskos projektos.

Top komentāri

Neatkarība no valsts siles
N
Ko šis institūts īsti ir paveicis Latvijas atpazīstamības veicināšanā? Ja neņem vērā brošūru izdošanu? Kāpēc šāds institūts ir jāfinansē no valsts iedzīvotāju kabatas? Vai tiešām institūts nevar kā visi citi institūti pārējā pasaulē iztikt ar privātu ziedojumu palīdzību? Ja kādai kompānijai ir nepieciešama šāda institūta darbošanās un tā darbošanās palīdz Latvijas tirgum aiz robežām, tad kāds noziedos. Bet ja šis institūts nodarbojas ne ar ko un tā darbība Latvijas atpazīstamību neietekmē - priekš kam šāds institūts ir vajadzīgs? PS Latvijas tēlu ārzemēs veido pašas Latvijas sasniegumi - nevar popularizēt to kā nav ar vai bez institūta, kas veidots brošūru izdošanai.
nesapratu
n
Latvijas institūts tika speciāli dibināts kā Ārlietu gejministrijas palīgstruktūra. Labs vai slikts, tas var pastāvēt tikai attiecīgā kantora ietvaros. Vīķfreibergas bijušajai istab-Rozei neviens neliedz dibināt privātu kantori un pelnīt miljonus no patriotu ziedojumiem. Tos taču visi skries nest, vai ne, LOL.
Bernedete
B
Si idiotiska institucija "Latvanijas instituts, ir jalikvide. Ka vispar var sie izdzimteni parazitet uz Latvijas iedzivotaju rekina, laik akad pati tauta dzivo neiedomajama nabadziba, pusbada, izniciba, bet kaut kadi izdzimteni izdoma sev labi apmaksatus amatus.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas