Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijas publisko bibliotēku lasītāji var bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās no šā gada lasītājiem tiek piedāvāts jauns pakalpojums – 3td e-GRĀMATU bibliotēka, ko nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA Tieto Latvia, apgādu Zvaigzne ABC un publiskajām bibliotēkām. No 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā, vēsta Kultūras informācijas sistēmu centrs.

"3td e-GRĀMATU bibliotēka turpina publisko bibliotēku attīstības projektā Trešais tēva dēls (3td) uzsāktās aktivitātes. 3td projekta īstenošanas laikā Latvijas bibliotēkas tika apgādātas ar moderniem informācijas tehnoloģiju rīkiem un programmatūru, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu vienlīdzīgu piekļuvi informācijai un zināšanām. Izmantojot tehnoloģiju iespējas, mēs izvēlamies jaunus risinājumus un piedāvājam kvalitatīvu saturu bibliotēku lasītājiem. 3td e-GRĀMATU bibliotēka ir vēl viens moderns un atraktīvs veids, lai uzrunātu lasītāju, veicinātu lasīšanas tradīciju un popularizētu latviešu literatūru, īpaši jaunatnes vidū," norādījis Kultūras informācijas sistēmu centra direktors Armands Magone.

3td e-GRĀMATU bibliotēka ir nākamais Tieto Latvia izstrādātās bibliotēku informācijas sistēmas ALISE attīstības solis sadarbībā ar projekta pasūtītāju – Kultūras informācijas sistēmu centru, jo mums ir svarīgi atbalstīt sabiedrībai nozīmīgus risinājumus. Mūsdienu lasītāji arvien vairāk izvēlas pašapkalpošanos un jaunus e-pakalpojumus. Tādēļ esam gandarīti, ka šobrīd no izmēģinājumprojekta sešās bibliotēkās esam nonākuši līdz jaunā pakalpojuma nodrošināšanai visās Latvijas publiskajās bibliotēkās, kuru lasītāji ir reģistrēti sistēmā ALISE," saka Tieto Latvia valdes priekšsēdētāja Valērija Vārna.

Apgāds Zvaigzne ABC lasītājiem piedāvā iegādāties e-grāmatas kopš 2010. gada marta, tādējādi popularizējot darbu pieejamību jebkurā pasaules valstī. Esam ļoti gandarīti, ka privātās partnerības (SIA Tieto Latvia un apgāds Zvaigzne ABC) sadarbības un valsts institūcijas (KISC) atbalsta un ieinteresētības rezultātā ir tapis unikāls projekts, kas vēl vairāk veicinās lasīšanu. Priecājamies, ka valsts mērogā nozīmīgo projektu sākam tieši ar latviešu autoru darbiem,” stāsta izdevniecības Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupas vadītāja Sintija Buhanovska.

“Pirmais impulss, lai eksperimentētu ar e-grāmatām Valmieras bibliotēkā, bija projekts “Lasi un tev sekos” (2014.-2015). Tas piedāvāja bērniem un jauniešiem sociālās lasīšanas aplikāciju, kas bija inovatīva e-grāmatu un komunikācijas platforma. Šī pieredze apliecināja, ka lasītāji gatavi jaunam grāmatu formātam. Dalība e-grāmatu platformas izmēģinājumprojektā 2016.gadā vēlreiz apstiprināja, ka e-grāmatām jābūt mūsdienīgas bibliotēkas piedāvājumā un tās labprāt lasa visu vecumu lasītāji. Līdz šim bez maksas varējām piedāvāt tikai e-grāmatas svešvalodās, bet tagad lepojamies, ka projektā “3td e-GRĀMATU bibliotēka” ekskluzīva iespēja kļūst pieejama ikvienam! Bibliotēkas, pildot savu misiju, piedāvā lasītājiem to, ko viņi sen bija pelnījuši. Lasīsim latviešu rakstnieku darbus tagad arī e-formātā!” uzsver Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Olga Kronberga.

Šobrīd tīmekļa vietnē www.3td.lv ir pieejams daudzveidīgs e-grāmatu piedāvājums – vairāk nekā simts apgāda Zvaigznes ABC izdevumu (galvenokārt daiļliteratūra) – gan latviešu literatūras klasika (Apsīšu Jēkabs, Jānis Ezeriņš u.c.), gan mūsdienu autoru grāmatas, kuras iemantojušas lasītāju atzinību, tai skaitā Vladimira Kaijaka Enijas bize, Zem Marsa debesīm, Nārbuļu dēli un Mantinieki, kas pamatā populārajam televīzijas seriālam Likteņa līdumnieki, tāpat kinorežisora Aivara Freimaņa Katls, Ingunas Baueres biogrāfiskie romāni, latviešu fantāzijas un detektīvžanra darbi.

Lai kļūtu par 3td e-GRĀMATU bibliotēkas lasītāju, ar publiskās bibliotēkas e-kataloga autorizācijas datiem (lietotājvārds un parole) jāveic reģistrācija vietnē www.3td.lv . Lai kļūtu par publiskās bibliotēkas lasītāju vai iegūtu autorizācijas datus, jāvēršas jebkurā pašvaldību publiskajā bibliotēkā.

Turpmāk paredzēts ne tikai papildināt 3td e-GRĀMATU bibliotēkas saturu ar jaunām e-grāmatām, bet arī attīstīt platformas izmantošanas iespējas, iekļaujot to vienotajā Latvijas e-pakalpojumu sistēmā. 3td e-GRĀMATU bibliotēkas attīstībā nozīmīgi arī pašu lasītāju priekšlikumi, kas palīdzēs saturiski papildināt platformu un padarīt to par ērti lietojamu e-pakalpojumu.

Projekta 3td e-GRĀMATU bibliotēka vadītāji cer uz Latvijas bibliotekāru atsaucību un sadarbību, aicinot tos piedāvāt lasītājiem literatūru arī jaunā – elektroniskā formātā. Un, jo lielāka būs pašu lasītāju interese par 3td e-GRĀMATU bibliotēku, jo aktīvāk tā tiks pilnveidota un papildināta ar jauniem oriģinālliteratūras un tulkojumu izdevumiem, līdzās apgādam Zvaigzne ABC izvēršot sadarbību arī ar citām izdevniecībām.

Top komentāri

Vidis
V
Es izmantoju iespēju šeit lasīt, tomēr izvēle ir maza - kas ir kādi pāris simti pavisam, ja man pašam mājas bibliotēkā ir ap 4 tūkstoši sējumu. Bet Merķeļa Latviešus joprojām aizsargā autortiesības. Cik naivi tā Māra darbojas!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kājām pāri Krievijas robežai(3)

''Labas ziņas! Atsākam regulāro autobusu satiksmi ar Krieviju!'' Šādu paziņojumu savos e-pastos nesen saņēma iedzīvotāji, kuri kādreiz ir izmantojuši starptautiskā autobusu pasažieru pārvadātāja Ec...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas