Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

E-bibliotēka

Latvijas publisko bibliotēku lasītāji var bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās no šā gada lasītājiem tiek piedāvāts jauns pakalpojums – 3td e-GRĀMATU bibliotēka, ko nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA Tieto Latvia, apgādu Zvaigzne ABC un publiskajām bibliotēkām. No 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā, vēsta Kultūras informācijas sistēmu centrs.

Tiesībsargs: e-bibliotēkas serveru arests pārkāpa invalīdu tiesības

Tā kā e-bibliotēka ir vienīgā bibliotēka, kas piedāvā materiālus personām ar invaliditāti pieejamos formātos, tās serveru izņemšana ir pretrunā ar ANO Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām. To atzinis Tiesībsarga birojs, ierosinot pārbaudes lietu par Ekonomikas policijas rīcību.

Ideju foruma e-bibliotēka atjauno darbību

Atkal pieejama Ideju foruma e-bibliotēka, kam 18.martā policija arestēja serveri. Tagad e-bibliotēkas datu bāze izvietota uz citiem serveriem, bet pilnā apjomā krājums būs pieejams pēc plkst. 13, pastāstīja e-bibliotēkas mārketinga vadītāja Liene Kupča.

Policija pagaidām neapmierinās radošo ļaužu lūgumu par e-bibliotēku

Vairāk nekā piecdesmit radošo profesiju ļaudis, ne tikai rakstnieki, nosūtījuši vēstuli policijai, aicinot «atdot atdot e-bibliotēkas serverus, lai tā pēc iespējas ātrāk varētu atsākt darbību un lietotāji atgūtu pieeju mūsu darbiem». Tā kā lietā patlaban notiek izmeklēšana, policija radošo ļaužu lūgumu nevar apmierināt.

papildināta - E-bibliotēkas lietā pušu viedokļi krasi atšķiras

Autoratlīdzība nav saņemta, kā arī izdevumi no interneta vietnes netika laikus izņemti, pretēji e-bibliotēkas izveidotāja Edmunda Vanaga teiktajam, apgalvo Latvijas grāmatizdevēju asociācijas (LGA) izpildirektore Dace Pugača un Lietišķās informācijas dienesta (LID) izpildirekotre Aiva Vīksna.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide