Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 5. jūnijs
Margots, Igors, Ingvars

Latvijas robežu līdz šim ir šķērsojuši 223 277 bēgļi no Ukrainas

Latvijas robežu līdz šim ir šķērsojuši 223 277 bēgļi no Ukrainas, bet šobrīd Latvijas palīdzību saņem 35 865 Ukrainas bēgļi, šodien preses konferencē pēc reģionālā bēgļu rīcības plāna atklāšanas paziņoja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Pašlaik apmēram 7000 bēgļu tiek nodarbināti, bet jāatceras, ka lielākā daļa bēgļu ir sievietes un bērni, uzsver Trofimovs.

ANO dati liecina, ka 61% no kopējā ukraiņu bēgļu skaita Latvijā ir sievietes un meitenes, bet 39% ir vīrieši un zēni. Lielākā daļa bēgļu ir vecuma grupā no 18 līdz 59 gadu vecumam. Šajā vecuma grupā ir 39% sieviešu un 20% vīriešu.

Viņš uzsver, ka pēdējā laikā ir samazinājusies ukraiņu nelegālā nodarbinātība, bet viņa pašlaik pastāv.

Jau vēstīts, ka šodien ANO sadarbībā ar Iekšlietu ministriju atklāja reģionālo bēgļu rīcības plānu.

Reģionālais bēgļu aizsardzības plāns ietekmēs vairāk nekā četrus miljonus bēgļu no Ukrainas desmit Eiropas valstīs un ar koordinētu atbalstu starp vairāk nekā 240 partneriem papildinās nacionālos rīcības plānus, kurus izstrādājušas valdības, pašvaldības un citas iestādes.

Plāns ir paredzēts desmit valstīm, tai skaitā Baltijas valstīm, kuras ir uzņēmušas ievērojamu bēgļu skaitu. Pēc ANO datiem palīdzība ir nepieciešama apmēra 16 miljoniem ukraiņu. Pieci miljoni atrodas ārpus Ukrainas, bet 11 Ukrainā, kurā norisinās karadarbība.

Plānā ir iesaistītas 14 humanitārās organizācijas, to skaitā ANO aģentūras, kā arī nevaldības organizācijas un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji.

Lai papildinātu Latvijas valdības vadīto atbalsta plāna bēgļiem no Ukrainas īstenošanu, ANO un humānās palīdzības partneri sniegs atbalstu tādās svarīgās jomās kā pamatvajadzību nodrošināšana, pārtikas nodrošinājums, mājokļi, veselība, aizsardzība un iztikas līdzekļi. Mērķis ir sniegt cieņpilnu palīdzību, paplašināt piekļuvi sociālajām un ekonomiskajām iespējām un veicināt sociālo saliedētību gan jau klātesošajiem bēgļiem no Ukrainas, gan potenciālajiem bēgļiem.

Atbalstā ietilpst, piemēram, konsultāciju sniegšana bēgļiem, psihosociālā atbalsta grupu izveide sievietēm un bērniem, kā arī latviešu valodas nodarbību nodrošināšana, lai stiprinātu bēgļu pašpaļāvību un papildinātu valdības centienus.

Paredzētais finansējums ir 12 miljonu dolāru.

pievienota 3.rindkopa

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas