Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karš Ukrainā

Liela kara ēna pār Ukrainas austrumiem

Pēdējās nedēļās ievērojami pieaugusi spriedze starp Ukrainu un tās austrumu prokrieviskajiem separātistiem – pašpasludinātajām Doņeckas un Luhanskas tautas republikām. Vārdu jeb informatīvajās kaujās iesaistījušās arī Krievija un ASV, radot nopietnas bažas, ka Ukrainas austrumos kuru katru brīdi var sākties plašs karš, iespējams, pat ar lielvalstu bruņoto spēku iesaistīšanos.

Krievijas armiju izvieto 250 kilometru attālumā no Ukrainas robežas

Analizējot publikācijas sociālajos tīklos, pētnieciskās žurnālistikas organizācija Conflict Intelligence Team (CIT) secinājusi, ka Krievijas karavīri un bruņutehnika, par kuras pārvietošanos Ukrainas virzienā tiek aktīvi ziņots kopš pagājušās nedēļas, izvietojusies lauka nometnē Voroņežas apgabalā apmēram 250 kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

Zelenskis mudina paātrināt Ukrainas uzņemšanu NATO

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien aicinājis NATO paātrināt valsts uzņemšanu aliansē, norādot, ka tas ir vienīgais veids, kā pielikt punktu karadarbībai Austrumukrainā, kur notiek kaujas ar Krievijas uzturētajām un apbruņotajām kaujinieku bandām.

Panākta vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos

Trīspusējās kontaktgrupas sēdē, kas notikusi videoformātā, panākta vienošanās par pilnīgu un visaptverošu pamieru Ukrainas austrumos, sākot no pirmdienas, 27.jūlija, trešdienas vakarā pavēstīja Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska preses dienests.

Minskas vienošanās nepildīšanas piecgade

Pirms pieciem gadiem Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Ukrainas, Krievijas, Vācijas un Francijas līderi parakstīja vienošanos, kuras mērķis bija izbeigt karadarbību Austrumukrainā un atjaunot mieru. Vienošanās nosacījumi tā arī nav tikuši pilnībā ieviesti, bet uz frontes līnijas regulāri notiek apšaudes starp Ukrainas spēkiem un Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide