Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Līdz 24.aprīlim vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu pašvaldību vēlēšanās

Vēl līdz sestdienai, 24.aprīlim, vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, var pieteikties balsošanai pašvaldību vēlēšanās pa pastu no ārvalstīm, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Laura Zaharova.

Pieteikties var dažādos veidos - e-pakalpojumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājaslapā, CVK, sūtot pieteikumu pa pastu, uz e-pastu [email protected], iesniedzot iesniegumu iestādei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai izmantojot oficiālo elektronisko adresi, kā arī jebkurā no 36 Latvijas vēstniecībām, ierodoties personiski vai nosūtot pieteikumu pa pastu.

Sūtot iesniegumu pa pastu vai iesniedzot personiski, uz iesnieguma jābūt vēlētāja parakstam. Sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Ne vēlāk kā līdz 16.maijam CVK vēlētājam uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi vai oficiālo elektronisko adresi nosūtīs informāciju ar tīmekļvietnes adresi, kurā būs pieejami balsošanas materiāli.

Lai nobalsotu, vēlējam jāsagatavo divas aploksnes - viena lielāka, viena mazāka. No visām vēlēšanu zīmēm būs jāizdrukā viena - tā vēlēšanu zīme, kas atbilst kandidātu sarakstam, par kuru vēlas balsot. Vēlēšanu zīmi varēs atstāt tukšu vai arī izdarīt tajā atzīmes - ar "+" atzīmēt kandidātus, kuru ievēlēšanu vēlētājs īpaši atbalsta, izsvītrot kandidātus, kuru ievēlēšanu vēlētājs neatbalsta. Pēc tam izvēlētā vēlēšanu zīme jāieliek pirmajā - mazākajā aploksnē. Aploksne jāaizlīmē un jāieliek lielākajā aploksnē. Šajā aploksnē jāievieto arī vēlētāja pašrocīgi parakstīts apliecinājums, ka balso personiski. Aicinājums vēlētājiem, kuri balsos pa pastu, balsošanai izvēlēties baltas krāsas aploksnes, tādējādi parūpējoties par sava balsojuma aizklātumu.

Uz pasta aploksnes jānorāda pašvaldības vēlēšanu komisijas adrese, kā arī savs vārds, uzvārds un kārtas numurs vēlētāju sarakstā, kas būs norādīts informācijā, ko saņems vēlētājs. Uz aploksnes arī jāuzraksta, ka tajā ir vēlēšanu aploksne. Pasta aploksne ar balsojumu, jānosūta tās pašvaldības vēlēšanu komisijai, kuras vēlēšanu apgabalā vēlētājs reģistrēts pašvaldību vēlēšanām, skaidro Zaharova.

Tiesības pieteikties pasta balsošanai pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs un kuriem kādā no Latvijas pašvaldībām bija reģistrēta dzīvesvieta vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas (šā gada 7.martā) vai pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Lai izmantotu iespēju pieteikties balsošanai pa pastu vēlēšanu apgabalā, kurā vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums (izņemot Rīgu), vispirms ir jāreģistrējas balsošanai šajā vēlēšanu apgabalā. Reģistrēties vēlēšanām vēlēšanu apgabalā, kurā pieder nekustamais īpašums, iespējams elektroniski PMLP e-pakalpojumā "Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa" vai, iesniedzot iesniegumu jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, norāda CVK pārstāve.

Savu vēlēšanu apgabalu vēlētāji var noskaidrot PMLP e-pakalpojumā internetā vai pa CVK uzziņu tālruni 67049999.

Pašvaldības domes vēlēšanas norisināsies sešās ārpus novadiem esošajās valstspilsētās un 35 novados. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo galvaspilsētas dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanu diena būs jūnija pirmās nedēļas sestdienā. Vēl pirms tam iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās notiks maija pēdējā dienā, pirmdien, un pēc pāris dienu pārtraukuma iepriekšējā balsošana turpināsies arī jūnija pirmās nedēļas ceturtdienā un piektdienā.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devusies Zuzanna Dzintare

Mūžībā devusies ilggadēja ķīmijas pasniedzēja un mācību grāmatas Organiskā ķīmija autore Zuzanna Dzintare. (21.10.1921.–24.07.2021.) Izvadīšana notiks š.g. 31. jūlijā plkst. 14.00 Rīgas Kristus K...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas