Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

LVC: 50% iedzīvotāju uzskata, ka valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte ir uzlabojusies

Puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pēdējo piecu gadu laikā ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte kopumā ir uzlabojusies, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti, portālam Diena.lv pavēstīja VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

43% respondentu uzskata, ka būvdarbu kvalitāte ir nedaudz uzlabojusies, savukārt 7% aptaujāto uzskata, ka tā uzlabojusies ievērojami.

Tik pat 7% respondentu uzskata, ka šo būvdarbu kvalitāte ir nedaudz pasliktinājusies, 2% - ka tā ir ievērojami pasliktinājusies. Trešdaļa aptaujāto jeb 34% norāda, ka būvdarbu kvalitāte nav mainījusies.

Laukos dzīvojošie respondenti biežāk norādīja, ka ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte ir uzlabojusies. 

"Jau vairākus gadus LVC nodrošina visaptverošu kvalitātes uzraudzības procesu, kurā ietilpst arī kvalitātes kontrole. Viens no kvalitātes uzraudzības būtiskākajiem elementiem ir būvuzraudzības komanda – pasūtītāja pārstāvji būvlaukumā, sertificēti būvuzraugi kas tiek izraudzīti konkursa kārtībā. Būvuzraudzību nodrošina būvinženieris ar attiecīgu kvalifikāciju, kā arī ceļu būvuzraugs, kuram šajā̄ objektā būvniecības laikā ir pilnas slodzes darbs," uzsvērts LVC paziņojumā. 

LVC skaidro, ka uzņēmumam ir sava akreditēta Ceļu laboratorija, kas veic visu ceļu būvniecības objektu noslēguma pārbaudes kā arī kontrolmērījumus citos būvniecības etapos. LVC realizē arī neplānotas pārbaudes – laboratorijas speciālisti brauc un nebrīdinot ņem būvmateriālu paraugus, tai skaitā asfaltbetona rūpnīcās. Ir jābūt iespējai paņemt visus asfaltbetona izejmateriālus – smilts, šķembu, minerālmateriālu, bitumena vai aizpildītājpulvera paraugus. Šī̄ prasība ir aprakstīta būvdarbu līgumā̄. Tādā veidā tiek pārbaudīts ne tikai gala produkts, bet arī izejmateriāli.

Tāpat paziņojumā tiek norādīts, ka arī LVC Autoceļu kompetences centra Ceļu laboratorija ir akreditēta atbilstoši starptautiskajam standartam un integrēta kopējā uzņēmuma kvalitātes vadības sistēmā. LVC ceļu laboratorijas speciālisti veic pārbaudes visos būvniecības objektos uz valsts autoceļiem, kā arī  šos pakalpojumus izmanto pašvaldības un privātie uzņēmēji, kuri vēlas veikt kvalitātes pārbaudes būvniecības objektos. Visi materiālu paraugi tiek īpaši marķēti, tādējādi nodrošinot testu anonimitāti. Veicot pārbaudes laboratorijā, nav zināms, no kādiem konkrētiem objektiem nāk katrs paraugs.

2019. gadā Ceļu laboratorijā kopumā veiktas vairāk nekā 11 000 pārbaudes viskozajiem un šķidrajiem bitumeniem, bitumena emulsijas paraugiem, karstā asfaltbetona maisījumiem, minerālmateriālu un asfaltbetona paraugiem.

Kopš 2003. gada LVC ir ieviesta un atbilstoši starptautiskajam standartam sertificēta kvalitātes vadības sistēma, kas palīdz sekot līdzi visam būvniecības procesam, sākot no projektēšanas līdz pat būvdarbu garantijas perioda beigām, kā arī nodrošina efektivitātes palielināšanu, norāda LVC.

SKDS Latvijas iedzīvotāju aptauju par autoceļu tīklu veica pērn oktobrī. Aptaujāts tika vairāk nekā tūkstotis Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 75 gadiem visos valsts reģionos.

Top komentāri

44
4
pēc kāda kritērija iedzīvotājs var secināt , ka kvalitāte uzlabojas , es piemēram pa ceļiem braucu jau 40 gadus , bet vēl neesmu apguvis mākslu novērtēt kvalitāti , ja redzu plaisas pēc pāris gadiem pārbūvēta ceļa segumā un kur var atrast iedzīvotāji metodiku , kā noteikt būvdarbu kvalitāti?
Irlielāmērāticams
I
ka ceļu būve ir vislielākā zagšanas riska nozare, kur atsevišķos gadījumos ir iespējamas galvu reibinošas afēras. Bet, aizvien vairāk ieviešot kārtību un aizvien mazāk saņemot haļavas naudu no Eiropas , situācija uzlabosies. Par būvdarbu kvalitāti piekrītu. Rodas sajūta, ka būvlaukums ir visa valsts. Vēlu ceļiniekiem veiksmi!
Pareizaisjautājums
P
Vai var runāt par kvalitāti tādās vietās, par kurām ceļu būvētāji lietišķi pļāpā, ka tur, zem ceļa , apakšā, esot PALIKUSI KŪDRA(!!!!!!!!!!!) ?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas