Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +13 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ministrija vainīgo meklēšanu saistībā ar Rigvir reģistrāciju neuzskata par prioritāti

Veselības ministrija (VM) vēsturisku vērtēšanu un vainīgo meklēšanu saistībā ar preparāta Rigvir reģistrāciju neuzskata par prioritāti, aģentūrai LETA norādīja ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško, atgādinot, ka Rigvir reģistrācija tika veikta pirms 15 gadiem. VM patlaban neesot indikāciju, lai uzskatītu, ka Rigvir netika reģistrētas atbilstoši tā laika prasībām.

Mūrmane-Umbraško norādīja, ka tolaik, kad tika Rigvir tika iekļauts zāļu reģistrā, bija citas prasības, un nav nekādu indikāciju, lai sāktu vērtēt reģistrācijas faktu.

Vienlaikus VM valsts sekretāre uzsvēra, ka tiek strādāts ar aktuālo situāciju, tomēr viņa norādīja, ka neatbilstību konstatēšana zālēs neesot nekas unikāls vai vienreizējs. Mūrmane-Umbraško izteicās, ka šādi gadījumi tiek konstatēti visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, kur citi gadījumi gan nav izskanējuši tik skaļi kā Rigvir gadījumā.

"Konstatējam neatbilstību, informējam ražotāju, ražotājs to novērš, turpinām dzīvot un lietot medikamentus," sacīja ierēdne.

Viņa uzsvēra, ka VM ir lietas kursā par visu notiekošo saistībā ar Rigvir, tostarp iespējamo reģistrācijas apturēšanu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka saistībā ar konstatētām nepilnībām Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, turklāt Nacionālais veselības dienests (NVD) pieņēmis lēmumu par Rigvir svītrošanu no valsts Kompensējamo zāļu saraksta.

Lēmums saistīts ar to, ka ZVA saņēma Lielbritānijas oficiālās zāļu kvalitātes kontroles laboratorijas zāļu paraugu rutīnas testēšanas laikā veiktās zāļu Rigvir šķīdums injekcijām paraugu pārbaudes rezultātus, kuri liecina - Rigvir sastāvā ir mazāks vīrusa daudzums, nekā apstiprināts, šīs zāles reģistrējot.

Tā kā ZVA rīcībā nav informācijas par šo zāļu efektivitāti ar mazāku vīrusa daudzumu par reģistrācijas dokumentācijā norādīto minimālo daudzumu, pieņemts lēmums apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai.

Top komentāri

Scorseze
S
"Diena" ir vienkārši mūsu kangariņu unkankariņu valdības rupors un viņi var pateikt tikai to, ko viņiem liek. Lielākā latviešu nelaime ir kalpu iztapīgums, tapēc arī visu šo neatkarības gadu laikā latvieši ir braukuši un turpina braukt dziļāk auzās. "diena" neklausās arī daudzu citu cilvēku teiktajā, tostarp profesora Ivara Kalviņa teiktajā, kurš skaidri nosauca iemeslu, kapēc Rigvir cenšas aizliegt. Latviešu šī brīža valdība ir vienkārši nodevēji un pakalpiņi, tā ir lielākā latviešu nelaime.
Scorseze
S
Paklausieties, ko saka profesors Ivars Kalviņš, kuram atšķirībā no bāleliņu politiķiem ir izglītība un zināšanas: https://www.youtube.com/watch?v=bj4E0fqts90
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas