Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rigvir

Latvijā aptur zāļu Rigvir reģistrāciju

Līdz neatbilstību novēršanai Zāļu valsts aģentūra (ZVA) apturējusi zāļu Rigvir šķīdums injekcijām reģistrāciju, aģentūra LETA uzzināja iestādē. ZVA skaidroja, ka šī gada laikā tika konstatēti kvalitātes defekti vairākām Rigvir sērijām, tādēļ tika apturēta šo zāļu izplatīšana. Uzņēmums, kas zāles Rigvir reģistrējis - SIA Latima -, joprojām nav noteicis konkrētu, viennozīmīgu neatbilstības cēloni konstatētajam kvalitātes defektam, skaidroja ZVA.

ZVA vērtē, vai atļaut Rigvir pieejamību pacientiem

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) vēl apkopo saņemto informāciju un izvērtē, vai atļaut Rigvir pieejamību pēc pacientu pieprasījuma, aģentūru LETA informēja ZVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.

Putniņš: Rigvir – jaunais "nanoūdens". Kurš sēdēs cietumā?

Nezinu, kā jums, bet man, redzot izmanīgu cilvēku organizētus birojus ar dažiem darbiniekiem, nīkulīgu apgrozījumu, neskaidru darbības profilu, taču ar skanīgiem nosaukumiem, piemēram, Globālais Bioterapijas Centrs, Starptautiskā Saprāta Izpētes aģentūra, Vispasaules Automātikas institūts, smaids aizvelkas vai aiz ausīm.

Rigvir izņemts no kompensējamo zāļu saraksta

Saistībā ar konstatētām nepilnībām Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, turklāt Nacionālais veselības dienests (NVD) pieņēmis lēmumu par Rigvir svītrošanu no valsts kompensējamo zāļu saraksta.

de facto: Rigvir zāles nav izturējušas pirmo pārbaudes posmu

Veselības inspekcija (VI) un Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pērn rudenī nolēma pārbaudīt pretvēža preparātu Rigvir. Rezultāti par vienu no zāļu sērijām izrādījušies graujoši, ziņo LTV raidījums de facto. ZVA Rigvir šķidruma paraugu nosūtīja uz neatkarīgu laboratoriju Lielbritānijā. Tās atbilde - Rigvir vīruss, kam būtu jācīnās ar vēža šūnām, šķidrumā ir daudz mazākā apjomā nekā apsolījis ražotājs.

Aptur Rigvir izplatīšanu Latvijā

Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums Rigvir grupa pēc savas iniciatīvas pieņēmis stratēģisku lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu Rigvir izplatīšanu Latvijas teritorijā tās nerentabilitātes dēļ, informēja Rigvir grupa uzņēmumu izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide